fb pixel
logo F1online.sk

Problémy sa môžu vrátiť, znie pred belgickým víkendom z McLarenu

Oscar Piastri
© Twitter/McLaren
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík28. 7. 2023

McLaren potvrdil výrazné zlepšenie svojej formy na dvoch diametrálne odlišných okruhoch. V Silverstone a na Hungaroringu skončil Lando Norris na druhom mieste. Zdá sa, že monopost MCL60 by mal byť schopný bojovať o pódium na každej trati, ale podľa šéfa stajne zostávajú v McLarene veľmi opatrní.

Keď sú silnou stránkou pápajového auta rýchle zákruty, dalo by sa predpokladať, že v Spa sa bude cítiť ako ryba vo vode. Andrea Stella však varuje, že s charakteristikou belgického okruhu to nie je také jednoduché. Je to veľmi rýchla trať, ale rýchle zákruty v skutočnosti nie sú jej doménou.

„Aj keď je Spa normálne považované za vysokorýchlostný okruh, v skutočnosti sa v kvalifikácii ide na plný plyn len v desiatej zákrute Pouhon,“ povedal Stella.

„Množstvo času môžete získať v pomalých zákrutách La Source, Les Combes a v záverečnej šikane. Nechcem sa opakovať, ale do tohto víkendu by som radšej išiel opatrne, pretože podľa mňa budeme v týchto troch zákrutách strácať čas; taká je skrátka naša realita.“

„Okrem toho nás čaká šprintový víkend, takže nestačí len surová rýchlosť, ale potrebujete tiež prispôsobiť auto požiadavkám trate. Spa je veľmi náročný okruh, potrebujete rýchlo porozumieť napríklad správnemu nastaveniu svetlej výšky, pretože napríklad v Eau Rouge nemôžete jazdiť príliš nízko. Keď dokážete vaše auto rýchlo nastaviť, môže to mať vplyv na vašu výkonnosť počas celého víkendu,“ povedal Stella.

McLaren začal v Rakúsku s nasadzovaním obrovského balíka úprav, čo pokračovalo ďalšími dielmi v Silverstone. V Maďarsku mali byť na monopost MCL60 pridané posledné nové súčiastky, ale to sa nakoniec nestalo. Očakávali sme, že by sa mohli objaviť v Belgicku, ale tím ohlásil v Spa (ako všetci ostatní) len nasadenie zadného krídla s nízkym prítlakom.

Súvisiace články