Hamilton bude mať vlastný tím v sérii Extreme E | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton bude mať vlastný tím v sérii Extreme E

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Šesťnásobný majster sveta Lewis Hamilton sa rozhodol vstúpiť do pripravovanej série Extreme E, v ktorej budú súperiť elektrické off-roady. Oznámil, že zakladá vlastný tím X44 pomenovaný po jeho štartovom čísle vo Formule 1.

Ako vieme, Hamilton sa dlhodobo usiluje poukazovať na mnohé environmentálne problémy a sériu elektrických automobilov vie veľmi vhodne využiť pre zosilnenie svojho apelu. Práve o to mu ide.

„Je to vzrušujúci nový projekt a bude zábavné pôsobiť v inej úlohe, ako v úlohe pretekára,“ povedal Lewis Hamilton, podľa ktorého nechce šampionát Extreme E pútať len pretekárskym športom a poukazovaním na kritické environmentálne problémy, ale okrem toho chce reálne spolupracovať s viacerými charitatívnymi organizáciami a veci skutočne meniť priamo v oblastiach, kde sa bude súťažiť.

„Každý jeden z nás má moc na to, aby sa postaral o rozdiel. Pre mňa znamená veľmi veľa, že môžem využiť svoju lásku k pretekárskemu športu a spojiť ju s mojou láskou k tejto planéte, aby som sa postaral o nejaký pozitívny vplyv.“

„Teším sa na to, že môj tím bude pôsobiť v tejto novej sérii. Podľa mňa je neskutočné, že to vieme spraviť ruka v ruke s tým, aby sme zvyšovali povedomie o klimatickej kríze,“ dodal Hamilton.

Šéfom série Extreme E je Alejandro Agag, ktorý vedie aj Formulu E. Tím X44 sa pridal k zoskupeniam ako Chip Ganassi Racing, Andretti Autosport, Abt, HWA, Techeetah, QEV Technologies či Veloce Racing, ktoré už svoju účasť potvrdili.

Mená jazdcov zatiaľ nepoznáme, ale vieme, že Lewis Hamilton pretekať nebude. Angličan okrem toho potvrdil, že nebude pôsobiť ani v žiadnej operatívnej pozícii.

Série Extreme E chce súťažiť v piatich odľahlých oblastiach, ktoré sú už teraz výrazne poškodené dopadmi klimatických zmien ako napríklad topením ľadovcov, odlesňovaním, premieňaním na púšť alebo zvyšovaním hladiny mora. Jej šéfovia tak chcú celému svetu ukázať, že klíma sa už mení a na niektorých miestach si vyberá svoju daň.

V záujme minimalizovania environmentálnych dopadov preteky nebudú otvorené pre divákov, ktorí ich tak budú môcť sledovať len prostredníctvom televízie alebo sociálnych sietí.

Séria bude sídliť na palube lode RMS St. Helena, ktorá prechádza mnoho miliónovým vylepšením v záujme toho, aby minimalizovala emisie. Kompetentní ju menia na operačnú, logistickú, ubytovaciu a garážovú základňu šampionátu.

Dodajme, že prvé preteky série sa uskutočnia v januári 2021 v Senegale.

Možno vás zaujme

Komentáre