fb pixel
logo F1online.sk

Norris: V zákrutách ako Stowe sme možno najlepší na rošte, ale v tých pomalých je auto príšerné

Lando Norris
© Martin Trenkler
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík12. 7. 2023

Dokáže McLaren zopakovať senzačný výsledok zo Silverstone aj na ďalších tratiach? Nuž, určite nie na všetkých, keďže britský okruh vylepšenému monopostu MCL60 sedel ako uliaty. Hungaroring je však z iného súdka a nachádza sa tu množstvo pomalých zákrut, ktoré by mohli sedieť mnohým tímom, ale podľa slov Landa Norrisa určite nie McLarenu.

Maďarsko bude určite zaujímavé sledovať – od druhého miesta nižšie –, pretože pomalé zákruty by mohli sedieť Aston Martinu a Ferrari. Nezabúdajme pritom, že na pole position tu bol vlani Mercedes. Ani jeden z nich by síce nemal vyzvať Maxa Verstappena, ale rozhodne by mohli byť bližšie.

Čo však taký McLaren? Ten v Silverstone predviedol fantastickú rýchlosť hlavne v rýchlych zákrutách a fantastickú prácu s pneumatikami. Hlavne druhý aspekt by sa v Maďarsku mohol zísť.

„Takúto vlastnosť auto určite nemalo od začiatku sezóny, napríklad taký Bahrajn bol v tomto smere pravým opakom. Okruhy ako Silverstone nám umožňujú starať sa o pneumatiky. Sme naozaj veľmi konkurencieschopní v rýchlych zákrutách, v ktorých sme takmer na úrovni Red Bullu. V skutočnosti by som povedal, že v zákrutách ako Stowe sme možno najlepší zo všetkých, ale v takom superrýchlom Copse to už neplatí,“ povedal Lando Norris.

„Platilo to v kvalifikácii a kým v pretekoch ostatní trochu spomalili, my sme si rozhodne udržali našu výkonnosť. Dokázali sme sa dobre starať o pneumatiky,“ dodal.

Čo však na tratiach, ktoré nie sú ani trochu ako Silverstone? „Naše auto je slabé – a keď hovorím slabé, myslím tým dosť príšerné – v pomalých zákrutách. Jazdí sa s ním veľmi ťažko. Vidím, že ľudia sú nadšení a chápem to, ale v najbližšom čase zavítame na niekoľko okruhov, na ktorých sa fanúšikovia určite budú pýtať, čo sme to spravili.“

„Zlepšili sme mnoho vecí, ale určite nie pomalé zákruty. Táto trať nám umožnila dobre sa starať o pneumatiky. Mnohé z nášho úspechu súvisí s charakterom okruhu, takže nechcem byť príliš nadšený. Vylepšenia dodali autu niekoľko dobrých vlastností, ale v niektorých aspektoch sme stále na míle vzdialení Mercedesu a ako celok ani zďaleka nestačíme na Red Bull,“ dodal Norris.

Súvisiace články