fb pixel
logo F1online.sk

V Maďarsku už Pérez kvalifikáciu zvládne, nádeja sa Horner

Christian Horner a Sergio Pérez
© Getty Images/RB Content Pool
Petra Polubňáková
Petra Polubňáková11. 7. 2023

Zatiaľ čo Max Verstappen je na výslní, na jeho tímového kolegu Sergia Péreza sa valí kritika. Problémom sú najmä Mexičanove kvalifikácie, keď sa s najrýchlejším autom nedokázal prebojovať do Q3 už päťkrát po sebe. V Red Bulle sú však spokojní s jeho pretekovým tempom a šéf stajne Christian Horner verí, že Pérez nájde stratenú kvalifikačnú formu už na Hungaroringu.

Kým Verstappen v Silverstone získal pole position a vyhral preteky, Pérez sa kvalifikoval na šestnástom mieste a v nedeľu preťal cieľovú čiaru na šiestej priečke. Mexický rodák síce vyhral dvoje z prvých štyroch tohtoročných pretekov, ale odvtedy to s ním ide dolu vodou.

Podľa Hornera potrebuje Pérez čistý víkend, aby konečne ukončil svoje trápenie. „Teraz to už jednoducho musí prelomiť. V Budapešti sa mu to podarí, som o tom presvedčený.“

„Myslím si, že Checove preteky v Silverstone boli naozaj fantastické. Niektoré z jeho predbiehacích manévrov, najmä ten na Carlosa Sainza v zákrute Stowe, boli úplne ohromujúce. Ak sa pozriete na jeho tempo v poslednom stinte, bolo presne také, aké malo byť,“ tvrdí šéf červených býkov.

Horner sa zároveň domnieva, že za Pérezove nevydarené jazdy na jedno kolo môže mentálny blok. „Je pre neho frustrujúce, že musí stále bojovať zo zadných priečok. Checo sa musí zlepšiť v kvalifikácii a potom pôjde všetko dobre. Naďalej na tom pracujeme a podporujeme ho. Som si istý, že sa zlepší. Je to jedna z tých vecí, ktorá je podľa mňa z 90 % o hlave. Tak to býva v každom športe. Podľa mňa potrebuje len vydarené podujatie a opäť sa do toho dostane.“

„Momentálne je v celkovom poradí stále druhý a dnes zvýšil svoj náskok pred Fernandom Alonsom. Takže máme síce dobré auto, ale musíme sa uistiť, že máme v hre oba monoposty,“ dodal Brit.