fb pixel
logo F1online.sk

Tota je ľahké vodiť za nos, smeje sa Horner

Christian Horner a Toto Wolff
© Getty Images/Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík8. 7. 2023

Písali sme o tom už niekoľkokrát, najväčšia rivalita súčasnej F1 nie je Verstappen verzus Hamilton alebo Pérez verzus Q3, ale Christian Horner verzus Toto Wolff. Títo dvaja páni si cez médiá vymieňajú štipľavé odkazy od roku 2021 a nič na tom nezmenila ani skutočnosť, že už druhú sezónu nebojujú o titul majstra sveta.

Keď v roku 2021 zápasili Max Verstappen a Lewis Hamilton o titul, starali sa nám o zábavu výhradne na trati. Mediálne prestrelky mali na starosti takmer výlučne Helmut Marko, Christian Horner a Toto Wolff. Rivalita oboch šéfov pokračovala aj v rokoch 2022 a 2023, keď sa ich tímy nestretávali na trati príliš často.

„Je to súčasť športu, je to súčasť boja a jeho je neuveriteľne ľahké vodiť za nos. Patrí to však k rivalite, všakže?“ povedal o mediálnych prestrelkách s Totom Wolffom šéf Red Bullu Christian Horner, ktorý nijak neskrýva, že si tento „trashtalk“ užíva.

„Rivalita a súťaživosť patrí k Formule 1. Toto nie je žiadna záhradná párty. Sme tu, aby sme proti sebe bojovali a nakoniec aj zvíťazili. Každý člen tímu si to uvedomuje a vieme, že najviac nás chce poraziť ten, kto je k nám najbližšie,“ povedal Horner.

Ten sám pred niekoľkými týždňami povedal, že s Wolffom nebude nikdy kamarát, čo znie logicky. K športu neodmysliteľne patrí rešpekt, nie priateľstvo. Kým je toto kritérium splnené, podľa Hornera je všetko v poriadku.

„Nikdy som neveril, že je kamarátstvo medzi rivalmi pravé, pretože oni sa nás snažia poraziť a my sa snažíme zostať pred nimi, takže tam musí byť rešpekt, nie nejaká forma falošného priateľstva,“ povedal Horner, ktorý sa poklonil aj pilotovi Mercedesu.

„Lewisovi patrí obrovský rešpekt za jeho úspechy. Je to najúspešnejší jazdec všetkých čias a jeho čísla hovoria samy za seba. Aj keď je náš súper, stále môžeme rešpektovať jeho úspechy. Myslím si, že ako ambasádor Formuly 1 odviedol obrovský kus práce, nielen v kokpite, ale aj mimo neho,“ dodal Horner.

Súvisiace články