fb pixel
logo F1online.sk

Horner o Wolffovi: Nikdy nebudeme priatelia

Christian Horner a Toto Wolff
© Getty Images/Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík28. 6. 2023

Formula 1 bola za celú svoju históriu svedkom mnohých rivalít. V drvivej väčšine prípadov sa týkala pilotov na trati, nie šéfov tímov či iných osobností v zákulisí. V roku 2023 sú však najväčšími rivalmi v padoku Christian Horner a Toto Wolff, čo zrejme len málokto spochybní.

Emóciami vybičovaná sezóna 2021 priniesla viacero prestreliek. Starali sa o nich však šéfovia tímov Red Bull a Mercedes, nie ich zverenci Max Verstappen a Lewis Hamilton. Rivalita Red Bullu a Mercedesu bola skôr rivalitou Hornera a Wolffa v zákulisí, než rivalitou Verstappena a Hamiltona na trati.

„Mám obrovský rešpekt voči všetkému, čo sa mu podarilo dokázať,“ povedal boss stajne z Milton Keynes v dokumente britskej Sky s názvom Secrets of Success. „Sme však súperi. Nikdy som neveril, že môžete byť najlepší kamarát s vaším súperom. Podľa mňa by to bolo neúprimné.“

„Nech už pretekáme proti komukoľvek, chcem, aby každý v mojom tíme vedel, že je to náš súper a musíme byť jednotní,“ dodal Horner.

Ten nezabudol podotknúť, že on a Wolff sú veľmi odlišní. Christian nie je biznismen a aj keď majú obaja pretekársku minulosť, na verejnosti sa prezentujú úplne odlišnými štýlmi. „Každý šport je psychologická hra, takže keď vidíte, ako váš súper stráca nervy a odhodí slúchadlá, hneď vás napadne: ‚Dobre, sú pod tlakom.‘“

„Ak cíti tlak on, potom ho cítia aj všetci ostatní okolo neho, pretože tlak prichádza zhora. Ja by som nikdy nerozbil slúchadlá. V mojej hlave by som ich rozbil ešte tvrdšie než on, ale nechcem to urobiť fyzicky. Každý sme skrátka iný,“ povedal Horner.