fb pixel
logo F1online.sk

Sainz chce s ročným predstihom podpísať novú zmluvu s Ferrari, do Audi sa nechystá

Carlos Sainz
© Scuderia Ferrari Press Office
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík26. 6. 2023

Nielen Charles Leclerc, ale aj Carlos Sainz plánuje rokovať s Ferrari o novej zmluve. Španielsky pretekár má platný kontrakt aj na nasledujúcu sezónu, ale do roku 2024 nechce vstúpiť bez platnej zmluvy na sezónu 2025.

Sainz prehovoril o snahe podpísať s Ferrari nový kontrakt práve v čase, keď nemecké médiá informujú o predĺžení spolupráce Charlesa Leclerca. Monacký pretekár vraj má hotovú novú zmluvu pripravenú na podpis, pritom od vypršania tej súčasnej ho delí ešte jeden a pol roka.

Zaostať nechce ani Carlos Sainz, ktorého kontrakt platí taktiež do konca roka 2024. Aj on by rád podpísal novú zmluvu s určitým predstihom, ale špekulácie ho zatiaľ obchádzajú. Pred časom sa však vyrojili správy o záujme Audi, ktoré rodák z Madridu dementoval rýchlosťou blesku.

„Nebudem klamať, nerád by som išiel do posledného roku svojej zmluvy bez vedomia, kde budem jazdiť v sezóne 2025,“ povedal médiám Sainz, ktorého cituje Motorsport.com.

„Už som si tým prešiel v Red Bulle aj v Renaulte a viem, že pre športovca to nie je ideálna situácia. Preto som si stanovil zimu ako čas, keď chcem vyriešiť svoju budúcnosť. Mojou prioritou a mojím cieľom je jedného dňa zvíťaziť s Ferrari a myslím si, že som sa v tomto smere niekoľkokrát vyjadril veľmi jasne. V zime tak bude mojou prioritou práve tento tím.“

„Ak by sa to nepodarilo, tak príde čas rozhliadnuť sa inde. Mojou prioritou je však Ferrari a s týmto tímom chcem v zime rozhodnúť o spoločnej budúcnosti,“ dodal Sainz.

Španielsky pretekár sa v ostatných týždňoch stal predmetom špekulácií o možnom spojení s Audi, ktoré údajne veľmi oslovila Španielova rýchlosť i skúsenosti s veľkými tímami ako Red Bull, Renault či Ferrari. Sainz však popiera akékoľvek rokovania s nemeckou automobilkou.

„Úprimne mám pocit, že vo Formule 1 sú obdobia, keď sa nedeje nič zaujímavé, o čom by sa dalo hovoriť. Neviem, či sa jedná o snahu generovať clickbaity alebo sa len malí novinári snažia zaujať a získať pozornosť pre svoje menšie stránky,“ hovorí Sainz.

„Úprimne si myslím, že nie som ďaleko od pravdy, pretože nerozumiem, odkiaľ sa berú tieto informácie. Môžem vám potvrdiť, že v súčasnosti sa bavím len s Ferrari,“ dodal Sainz.