Rýchle správy zo sveta Formuly 1 | Magazín F1 - F1online.sk

Rýchle správy

4. mája 2020, 19:45

Ross Brawn o budúcom delení príjmov: "Myslím si, že v novej Concorde Agreement to bude všetko omnoho spravodlivejšie zadelené. Hlavne tímy stredu poľa budú na tom z hľadiska porcie prize money omnoho lepšie. Dobrý tím stredu poľa by mal mať na to, aby získaval pódiá, možno aj aby vyhral a mal by končiť s malým ziskom. Keď sa nám to podarí dosiahnuť, budeme mať veľmi udržateľnú budúcnosť."

3. mája 2020, 18:46

Max Verstappen o tom, ako Simon Pagenaud úmyselne vyradil Landa Norrisa: "Práve som si to pozrel. Musím povedať, že to je fakt tá najhlúpejšia vec, akú som kedy videl. Aké hlúpe je povedať v priamom prenose, že niekoho vyradíte - ak niečo také plánujete, tak to predsa nemôžete povedať..." Holanďan okrem toho dodal: "Možno by sme do padoku mohli umiestniť boxerský ring. Rád by som si pozrel Landa v ringu."

3. mája 2020, 14:46

Sebastian Vettel absolvoval v sobotu svoju virtuálnu premiéru. Jeho autom bol Brabham BT44B a v Legends Trophy na okruhu v Sepangu skončil najskôr pätnásty a potom dvanásty. RTL získalo krátke vyjadrenie jeho hovorkyne Britty Roeske: "Bavilo ho to."

2. mája 2020, 12:47

Bernie Ecclestone o tom, aké bolo najlepšie rozhodnutie jeho života: "Asi to, keď sme sa rozhodli, že všetky preteky sa budú konať v rovnaký čas v nedeľu, aby si televízne stanice vedeli naplánovať určitý rytmus. Bolo to prelomové a chcelo to dosť tvrdohlavý prístup. Ale dokázali sme to a zmenilo to šport."

2. mája 2020, 12:47

Bernie Ecclestone o hrozbách zo strany Ferrari, že opustia šport: "Ja som si to nikdy nevšímal. Nie som človek, ktorý by si všímal iné veci, ako tie, ktoré chcem. Ak Ferrari chcelo niekedy odísť, tak to malo spraviť, ale nikdy to nespravili. V tejto súvislosti vždy v dobrom spomínam na pána Ferrariho. Vždy mi povedal, čo sa skutočne deje, a to napriek tomu, že všetkým ostatným usilovne hovoril presný opak. A či je väčšia F1 alebo Ferrari? Myslím si, že F1 by bez Ferrari nebola veľmi dobrá. Značka Ferrari je taká silná, že pokojne môžu odísť a aj tak budú obrovskí. Veď aj keď nevyhrávajú, môžete sa človeka na ulici spýtať, kto získal titul... a povie, že Ferrari."

1. mája 2020, 20:48

Technický riaditeľ Racing Pointu Andy Green potvrdil, že FIA bola na kontrole v továrni tohto tímu a preverovala, či je auto skutočne vernou kópiou minuloročného Mercedesu: "Už keď sme ho predstavili, tak sme o tom komunikovali s FIA a FIA následne prišla do našej továrne, aby si popozerala, čo sme spravili a aby si posvietila na dizajn auta. Dokonca si aj vzali dáta minuloročného auta Mercedesu a porovnali ich s našimi. Všetko poriadne preverili a vyslovili spokojnosť, že auto, ktoré sme poslali na trať, bolo dizajnované nami. Môže mať niekoľko podobností s Mercedesom, ale sú to len podobnosti. Nie je to to isté auto."

1. mája 2020, 11:48

Organizátori VC Maďarska potvrdili, že tohtoročné preteky sa uskutočnia bez divákov. Stalo sa tak v nadväznosti na rozhodnutie vlády, podľa ktorého je v krajine do 15. augusta zákaz organizovať podujatia s viac ako 500 ľuďmi. Na Hungaroringu by sa malo jazdiť 2. augusta, avšak keďže to bude bez divákov, možno príde k presunu. "Určite to nie je ideálne, ale sme presvedčení o tom, že aj preteky bez divákov, ktoré si naši fanúšikovia môžu pozrieť v televízii, sú lepšie, ako žiadne preteky," uviedli organizátori, ktorí potvrdili, že fanúšikovia so zakúpenými lístkami majú na výber dve možnosti: buď požiadajú o vrátenie peňazí alebo budú lístky platné pre rok 2021.