Rýchle správy
Aby sme nezabudli, takýto zmätok panoval vo Ferrari ešte v Q1.
Spoločné fotenie po najúspešnejšej kvalifikácii v dejinách stajne.
George Russell gratuluje Kevinovi Magnussenovi, no konštatuje, že takto nechcel ukončiť kvalifikáciu.
Felipe Massa odovzdal Magnussenovi trofej Pirelli.
To sú zábery: Nefalšovaná radosť Kevina Magnussena, keď sa dozvedel, že skutočne získal pole position.
Pohľad na radar hovorí jasnou rečou.
Do kvalifikácie nám zostáva hodina a v Sao Paulo prší.
Podľa Auto Motor und Sport poškuľuje Mercedes po Mickovi Schumacherovi, ktorého by chcel za rezervného jazdca.
FIA vo svojej piatkovej preberacej správe konštatuje, že žiaden tím si do Sao Paula nepriniesol nové komponenty aerodynamiky.
Burza FTX skolabovala. Mercedes s ňou pozastavil spoluprácu. Doteraz sme jej logá mohli vidieť na monopostoch strieborných šípov, no v Sao Paule ich budeme hľadať márne. Dôvod: V USA sa schyľuje k vyšetrovaniu FTX za potenciálne zneužitie vkladov klientov.
Lando Norris hlási, že sa už cíti lepšie a absolvuje aj prvý tréning. Štvrtkový program vynechal pre žalúdočné problémy.
Mick Schumacher bude tento víkend jazdiť s modrou prilbou, ktorej návrh je založený na jeho helme z roku 2005, keď prvýkrát pretekal na motokárach. Prilba bude následne vydražená a výťažok poputuje na pomoc deťom.
VC Číny sa v budúcom roku možno opäť neuskutoční. Naznačil to Stefano Domenicalli. V ľudnatej krajine platia aj naďalej prísne protipandemické opatrenia, čo nehrá do karát veľkým športovým podujatiam, akým sú bezpochyby ja preteky Formuly 1.
Na Slovensku uvidíme opäť monopost Formuly 1, tentokrát z dielne Alfa Romeo. Predstaví sa v troch slovenských mestách. Ako prví ho budú vidieť Bratislavčania (ORLEN Benzina Express, Danubia OC, Petržalka, 15. - 21. novembra), následne sa ocitne v Šamoríne (ORLEN Benzina Šamorín, 22. - 28. november) a svoju púť ukončí v Prešove (ORLEN Benzina, Prešovská 2949/14, Ľubotice, 30. novembra - 7. decembra).
Šéf Haasu Günther Steiner médiám v Brazílii potvrdil, že jeho tím tento víkend žiadne stanovisko o budúcoročnom jazdeckom zložení nechystá. Podľa jeho slov "dúfa", že sa tak stane o týždeň pred víkendom v Abú Zabí, ale nič nie je isté.
