Formula E bude mať nový hlas | Magazín F1 - F1online.sk

Formula E bude mať nový hlas

1. júna 2023, 14:40

Formula E bude mať nový hlas. Televízia BBC vyhodila komentátora Jacka Nichollsa, ktorý elektrickú sériu komentoval od jej vzniku a preslávil sa zvolaním "we go green in..." na štarte každých pretekov. Televízia tak urobila po objavení "troch obvinení" z nevhodného správania, pričom "dve boli svedecky doložené". Nichollsa toto rozhodnutie sklamalo, ale ospravedlnil a prijal "plnú zodpovednosť za niekoľko incidentov".

Ďalšie rýchle správy

dnes 13:08

Max Verstappen je najúspešnejším jazdcom v histórii F1 do 26 rokov. Na konte má 48 víťazstiev, pričom Sebastian Vettel, druhý pilot v tejto štatistike, vyhral "len" 29-krát. Na jednej strane však treba uznať, že Holanďan odjazdil suverénne najviac veľkých cien, na druhej poznamenať, že má aj najvyššiu úspešnosť.

dnes 13:02

Sebastian Vettel na štarte pretekov mával čiernou a žltou vlajočkou. Ktovie, možno potom signalizoval včelám, kde majú pristáť!

dnes 10:08

25. september v histórii F1: V roku 1982 sa stal majstrom sveta Keke Rosberg spolu so Scuderiou Ferrari, zároveň bol v dnešný deň roku 2005 korunovaný Fernando Alonso.

dnes 09:27

Fanúšikovia po pretekoch takto "privatizovali" vlajky pilotov na okruhu v Suzuke.

dnes 09:17

Oslavy majstrovského titulu v podaní Red Bullu a pieseň Wanderwall.

dnes 09:14

Prehľad maximálnych rýchlostí z VC Japonska: Na samom chvoste je Max Verstappen, ktorý počas pretekov ani raz nemal DRS. Najrýchlejší bol Leclerc.

včera 19:28

Návod z dielne Red Bullu: Ako vyhrať šesť konštruktérskych titulov?

včera 19:28

Sergio Pérez v nedeľu šikovne využil dieru v pravidlách. Spomínate si však na VC Veľkej Británie 1998, keď si Michael Schumacher odpykal svoj trest zároveň so šachovnicovou vlajkou?

včera 15:49

Zaujímavý fakt: Pérezovo prvé odstavenie monopostu je podľa zápisov FIA oficiálne uvádzané ako zastávka v boxoch. Tento "pitstop" aj prejazdom boxami napokon trval 41 minút a 25,913 sekundy.

včera 15:20

Oscar Piastri má prvú formulovú trofej. Jeho mama sa pýta, či sa už môže zbaviť jeho trofejí z juniorských čias.

včera 15:18

Najrýchlejší pitstop VC Japonska predviedlo Ferrari, dokonca v tejto štatistike obsadilo prvé dve miesta.

včera 13:49

Posledných desať veľkých cien, v ktorých McLaren získal dvojité pódium.

včera 13:01

Ďalšie políčko v tejto majstrovskej grafike je vyplnené.

včera 13:00

"Legendy," komentuje spoločnú fotku McLarenu Lando Norris.

včera 10:45

Charles Leclerc počas pretekov predbehol pomalý Red Bull mysliac si, že je to Max Verstappen. Pilot Ferrari bol v tom, že sa práve dostal na pódium.