logo F1online.skF1online.sk

Nová sezóna, nová prilba?

10. februára 2024, 15:46

Lando Norris s novým dizajnom prilby.

Ďalšie rýchle správy

včera 17:28

Nico Rosberg vyhlásil, že od Maxa Verstappena bolo “neprofesionálne” zostať tak dlho hore a jazdiť na virtuálnej 24-hodinovke v Spa. Holanďan dokončil svoj trojhodinový stint o pol štvrtej ráno.

Rosberg mu dáva za príklad Landa Norrisa, ktorý “šiel spať načas”.

včera 17:27

Max Verstappen sa počas prehliadky jazdcov zhováral s Danielom Ricciardom o novom balíčku Red Bullu: “V zákrutách je to azda o trochu lepšie, ale charakteristiky autá sú stále rovnaké. V nájazde je veľmi pomalé, v zákrutách nedotáčavé. Myslím si, že sme to prehnali. [Balans] je veľmi posunutý dozadu…”

včera 17:20

Gianpiero Lambiase oznámil Maxovi Verstappenovi, že po pretekoch ho príde skontrolovať lekár FIA kvôli nehode s Lewisom Hamiltonom.

Verstappen pení. “Nech pošlú toho lekára za komisármi, aby skontroloval, či sú v poriadku! Ja som úplne v pohode.”

Holanďana hnevá, že po prvom kole musel pred seba pustiť Landa Norrisa. Vyčíta to však nesprávnej strane. Komisári mu totiž nič neprikázali, ba ani o celej veci nestihli rozhodnúť. Red Bull sa sám preventívne rozhodol pustiť Norrisa dopredu.

včera 17:17

Sme svedkami šestnástej sezóny v histórii, v ktorej vyhralo aspoň sedem rôznych jazdcov. Naposledy sme podobne úspešnú sezónu zažili v roku 2012, keď vyhralo osem pretekárov.

včera 17:17

Mama Oscara Piastriho práve zrušila večerný pilates. Dnes sa bude oslavovať!

včera 17:17

Všimli ste si, ako si Oscar Piastri chránil svoju víťaznú trofej, keď sa Lando Norris rozhodol vystreliť šampanské? Vlani ju totiž Maxovi Verstappenovi rozbil.

včera 17:16

Helmut Marko hovorí, že Red Bull chce počkať na VC Belgicka s hodnotením nového balíčka. Monopost vraj zrýchlil, ale nie podľa očakávaní. A rozhodne nie podľa očakávaní Maxa Verstappena.

včera 17:15

Čo hovoríte na súboj Maxa Verstappena a Lewisa Hamiltona? Bol na vine jeden, druhý, alebo to bol pretekový incident?

Verdikt komisárov spoznáme neskôr. Max Verstappen má ísť na vypočúvanie o 17:50. Môže dostať najviac desaťsekundový trest, čo by preňho znamenal pád na šieste miesto za Carlosa Sainza.

včera 17:15

Oscar Piastri je piaty Austrálčan, ktorý dokázal vyhrať preteky Formuly 1. Pred ním sa to podarilo Jackovi Brabhamovi, Alanovi Jonesovi, Markovi Webberovi a Danielovi Ricciardovi.

včera 12:47

Fernando Alonso po kvalifikácii takto teatrálne “šmaril” na zem svoju bundu a následne aj šiltovku. Rozkrikoval sa pritom na zástupcu Medzinárodnej automobilovej federácie.

Práve FIA mala spraviť “hrubú” chybu, keď s červenou vlajkou nepočkala, kým on nedokončil svoje ostré kolo.

včera 12:30

Pierre Gasly bude do dnešných pretekov štartovať z boxov. Alpine sa rozhodol nasadiť mu novú batériu, ktorou prekročí povolenú alokáciu na túto sezónu.

Pre francúzskeho jazdca to bude skôr kozmetická úprava, keďže mal aj tak štartovať dvadsiaty.

včera 11:41

Organizátor nahradil posledné štyri metre umelého trávnika, kde mal Júki Cunoda nehodu, štrkom.

V sobotu sa tiež ukázalo, prečo sa oplatí absolvovať štvrtkovú prehliadku trate. Kto na nej bol, vedel, že v piatej zákrute sa nachádza umelý trávnik a za ním schod, ktorý môže monopost katapultovať do vzduchu.

“Niekoľko z nás si vo štvrtok všimlo, že na hrane [trate] je dosť veľký schod. Povedali sme si, že ak tam niekto vybehne s kolesom, tak sa ocitne ako na skateboarde. Presne to sa stalo. V danej zákrute nie je žiaden priestor na chybu,” vysvetľoval Daniel Ricciardo. “Nesnažím sa hľadať výhovorky pre Júkiho, no v tej zákrute nemáte žiadnu rezervu. Drobné chyby majú obrovské následky.”

včera 11:39

Generálny riaditeľ Racing Bulls Peter Bayer: “Vypadnúť tu už v prvej časti kvalifikácie je pre Checa riadna facka. Ešte nás však čakajú preteky a nám bolo povedané, aby sme nevzbudzovali pozornosť.”

včera 11:39

Andrea Kimi Antonelli vyhral svoje druhé preteky v tejto sezóne Formuly 2. Druhé miesto patrí Victorovi Martinsovi, na pódium sa prebojoval aj Richard Verschoor.

Roman Staněk obsadil jedenástu priečku.

Isack Hadjar, junior Red Bullu, ako líder priebežného poradia šampionátu na štartovom rošte chýbal. Podľa všetkého tím spravil chybu, keď ho z garáže nevypustil dostatočne skoro. Napokon štartoval z boxov, no body nezískal.

včera 03:25

Je takmer pol štvrtej ráno a Max Verstappen práve dokončil trojhodinový stint na virtuálnej 24-hodinovke v Spa. Svojmu tímovému kolegovi odovzdal auto z prvého miesta.

Je možné, že do simulátora, ktorý má vo svojom motorhome na okruhu, zasadne aj ráno. Všetko vraj bude závisieť od toho, aké bude panovať vo virtuálnom Spa počasie.

20. júla 2024, 21:34

Ďalšia prestrelka medzi Maxom Verstappenom a jeho inžinierom Gianpierom Lambiasem, ktorá pre následné červené vlajky zanikla. “Max, upokoj sa, keď sa obávaš dažďa, môžeme prísť do boxov. Nie je to žiadny problém.”

Viac správ