George Russell | Magazín F1 - F1online.sk

George Russell

Portrét pilota George Russell
Číslo 63
TímMercedes
Štátna príslušnosťBritská
Víťazstvá1
Pódiá9
Pole Positions1
Body294
Narodený15. 02. 1998, King's Lynn

Profil

Mladý a perspektívny jazdec Williamsu a junior Mercedesu. Šampión GP3 a Formuly 2, veľký nadšenec virtuálneho pretekania - simracingu - a horskej cyklistiky.

Jeho talent, prirodzená pretekárska inteligencia a rýchle reflexy mu pomáhali pravidelne prekonávať svojho tímového kolegu z Williamsu, Roberta Kubicu a neskôr Nicholasa Latifiho. V kvalifikáciách to bola z pohľadu Brita doslova dominancia, keď prevalcoval Poliaka 21:0 a podobne školil i Kanaďana.

Bohužiaľ, so zvyškom poľa sa beznádejne najpomalší Williams porovnávať nemohol a preto sme prakticky nemali možnosť Georga sledovať v akcii. Výnimkou bola len Veľká cena Sachíru, kde Brit zaskakoval za chorého Lewisa Hamiltona a bola z toho šou, na ktorú tak skoro nezabudneme. Russell útočil na víťazstvo dokonca aj po zbabranej zastávke v boxoch, no nebolo mu to súdené. Kvôli defektu z toho nebolo premiérové víťazstvo, ale "len" prvé majstrovské body v kariére.

V sezóne 2021 k tomu pridal premiérové pódium a o rok neskôr dokonca víťazstvo!

S monopostom W13 však toho oveľa viac vyčarovať nemohol. Mercedes tentoraz sľubuje, že už vyriešil problémy s autom a chce pomýšľať na viac. Max Verstappen považuje strieborné šípy za svojich úhlavných nepriateľov. Potrápi ho práve mladý George?

Najnovšie články

Najnovšie v galérii