fb pixel
logo F1online.sk

Jednu vec na Ricciardovi obdivujem, priznáva Norris

Lando Norris a Daniel Ricciardo
© Motorsport Images/McLaren Media Centre
Tomáš Masár
Tomáš Masár10. 6. 2023

Daniel Ricciardo prišiel do McLarenu ako veľká voda. Už čoskoro však veľmi rýchlo vytriezvel. O dekádu mladší Lando Norris s ním totiž poriadne vytrel podlahu. Zahanbený Austrálčan sa po dvoch rokoch z Wokingu porúčal a v súčasnosti si užíva ročný sabatikal. Napriek tomu, že dal Brit rodákovi z Perthu poriadne na frak, jednu vec na ňom nesmierne obdivuje. Ktorú?

Ricciardo by na dvojročné pôsobenie v McLarene najradšej zabudol. Vo Wokingu sa dovtedy pomerne úspešný jazdec poriadne zdiskreditoval a jeho návrat do „efjednotky“ je otázny.

V súčasnosti síce plní úlohu rezervného jazdca Red Bullu, no zdá sa, že cesta do A-tímu „červených býkov“ je zrejme zahataná.

Zatiaľ čo Ricciardo si angažmánom v britskom celku poriadne zhoršil reputáciu, Norris naopak skalpom Austrálčana svoje renomé ešte vylepšil. Hoci si bývalí kolegovia neboli nikdy extra blízki, majú korektný vzťah.

Lando Norris, ktorý sa všemožne usiluje zvyšovať povedomie o duševnom zdraví, prechováva v súvislosti s touto problematikou voči Danielovi Ricciardovi obrovský rešpekt.

Austrálčan sa totiž podľa Brita dokáže preniesť cez ťažké situácie ako len málokto.

„Daniel vždy odvádzal veľmi dobrú prácu pri skrývaní svojich pocitov alebo pri riešení ťažkých chvíľ,“ vyslovil sa na adresu bývalého kolegu Lando Norris.

„To je niečo, čo na ňom naozaj obdivujem – ako to zvládal. Nedokázal by som vyzerať a pravdepodobne byť v taký šťastný ako bol on v minulosti, keby som bol v podobnej pozícii. Je to niečo, čo na ňom naozaj obdivujem a snažím sa byť v tomto viac ako on, keď prechádzam ťažkými obdobiami.“

Norris verí, že napriek nie veľmi lichotivým vyhliadkam, sa Ricciardovi podarí vrátiť sa o rok na štartový rošt.

„Naďabil som na neho v Miami, stále sme spolu v kontakte,“ povedal. „Je to pre neho ťažké. Domnievam sa, že chce stále pretekať, nemyslím si, že o pretekanie stratil záujem. Som toho názoru, že stále chce byť v pretekárskom aute.“

„Myslím si však, že v niektorých ohľadoch sa nemá na čo sťažovať. Keď pretekáte a trochu viac s autom zápasíte, buď vás to veľmi baví, alebo naopak napĺňa smútkom.“

„Pretekaniu sa venujeme od svojich siedmich, ôsmich či deviatich rokov. To je to, čo chceme robiť.“

„Myslím si, že okrem toho, že je momentálne bez sedačky, sa pravdepodobne naozaj nemá na čo iné sťažovať,“ zakončil Verstappen.

Súvisiace články