Ricciardo o Ferrari nepremýšľa, v roku 2021 od nich očakáva zlepšenie | Magazín F1 - F1online.sk

Ricciardo o Ferrari nepremýšľa, v roku 2021 od nich očakáva zlepšenie

Daniel Ricciardo
zdroj: Renault

Novinári v Monze bombardovali Carlosa Sainza otázkami ohľadne prestupu do Ferrari. V jeho koži však pokojne mohol byť aj Daniel Ricciardo, o ktorom sa v súvislosti s prestupom do talianskeho tímu takisto hovorilo.

Austrálčan z pochopiteľných dôvodov patril medzi pilotov, o ktorých Ferrari malo (alebo mohlo mať) záujem. Sám Ricciardo sa netajil tým, že by sa Scuderii upísal. Stajňa z Maranella napokon uprednostnila Carlosa Sainza, ktorého v McLarene nahradí práve Ricciardo. To napokon Daniela až tak mrzieť nemusí, najmä pri pohľade na posledné trápenie Ferrari.

„Ťažko povedať, ako dlho budú tieto výsledky pokračovať,“ povedal na margo „červených“ Ricciardo. „Nemyslím, že to bude príliš dlho, no na druhú stranu som od nich takéto výsledky nečakal. Pred belgickým víkendom sa hovorilo, že to pre nich bude ťažké a to sa napokon aj potvrdilo.“

„Naozaj nepremýšľam tak dopredu. Nepremýšľam, aké by to bolo, keby som s Ferrari podpísal. Takže vám na to neviem odpovedať. Som si však istý, že sa v tomto roku veľa naučia. Rovnako tak s istotou viem, že sa dajú dokopy a v budúcom roku na tom budú lepšie,“ povedal rodák z Perthu.

Daniela i Renault čaká dôležitý víkend, v ktorom sa môže o mnohom rozhodnúť. Je možné, že si on i Cyril Abiteboul si z Monzy odnesú trvalú spomienku v podobe tetovania. Francúzsky tím hrá v Taliansku o mimoriadne dôležité body. Napriek očakávaniam sa pritom nezdá, že by sa Ricciardov vzťah s Renaultom nejako narušil.

„Nie, neľutujem, že tímu pomáham naďalej,“ povedal Ricciardo, ktorého budúcim zamestnávateľom bude jeden z jeho najväčších súperov. „Určite chcem tento vlak udržať v chode. Dám do toho všetko, budúci rok je celkom iný príbeh.“

Možno vás zaujme

Komentáre