Súčasní i bývalí piloti ďakujú Williamsovcom | Magazín F1 - F1online.sk

Súčasní i bývalí piloti ďakujú Williamsovcom

Frank Williams
zdroj: Singapore GP/Twitter

Končí sa jedna éra. Najdlhšie slúžiaci šéf končí a s ním končí i efjednotka, akú sme poznali. Sir Frank i jeho rodina sa zo športu sťahujú a už nebudú riadiť svoj rodinný tím, ktorý nesie ich meno. Zostane nám však mimoriadne silný odkaz.

„Dali mi šancu stať sa pilotom Formuly 1 a naozaj, naozaj mi verili. Dostal som od nich príležitosť ukázať, čo dokážem. Bez Williamsu, najmä bez sira Franka, ktorý v tom čase viedol tím, by som tu dnes nebol,“ povedal vo štvrtok novinárom Valtteri Bottas, ktorý v roku 2013 v tíme začal svoju kariéru.

„Williamsu budem navždy zaviazaný, pomohli mi rozvíjať sa, získal som s nimi svoje prvé body i prvé pódium. Bolo to pre mňa smutné, keď som sa dozvedel, že opúšťajú tím, najmä Frank. Williams bol jeho celoživotným dielom a dosiahol veľké veci. Myslím, že celá rodina by mala byť hrdá na to, čo dosiahla. Ich úspechy ako rodinného tímu sú naozaj pôsobivé,“ dodal Bottas.

Obdobne sa vyjadril i jeho tímový kolega Lewis Hamilton: „Som veľký fanúšik sira Franka aj toho, čo tomuto športu priniesol. Patrí k ľuďom, ktorých rešpektujem najviac. Patrí k tým najčestnejším ľuďom v F1. Je smutné, že táto kapitola sa uzatvára, no ich dedičstvo pretrvá. Prajem im len to najlepšie.“

Ďalším mužom, ktorý svoje začiatky môže spájať s Williamsom je štvrnásobný šampión Sebastian Vettel. Jeho vôbec prvá skúsenosť s Formulou 1 je spojená práve s týmto tímom, s ktorým v roku 2005 testoval a pred pár dňami sme sa dozvedeli, že si kúpil slávny monopost FW14B z roku 1992.

„Je to veľká škoda. Tento tím mal neľahký osud, rovnako tak Frank. Je to jeden z tých ľudí, ktorých nestretávate každý deň, pretože sú veľmi vzácni. Je to skvelý chlap,“ povedal Vettel. „Vždy som ho veľmi rešpektoval. Jemu i celej rodine prajem do budúcna len to najlepšie, verím, že ich ešte niekedy na okruhu uvidím.“

A nie sú to len súčasní piloti. Svoje ďakovné správy rozoslali skrz sociálne siete i bývalí jazdci Williamsu.

„Končí sa jedna éra. Správy, že sa rodina sťahuje z Formuly 1, ma zasiahli. Mal som tú česť za Frankov tím jazdiť a v roku 2005 som s ním zaznamenal svoju jedinú pole position. Stále mám pred očami ich dominanciu v 90-tych rokoch,“ napísal Nick Heidfeld.

„Všetko dobré heroickej rodine a veľká vďaka za všetko, čo ste tomuto športu dali,“ napísal majster sveta z roku 1996 Damon Hill.

Možno vás zaujme

Komentáre