Binotto: Budúcoročný motor má za sebou prvé testy | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto: Budúcoročný motor má za sebou prvé testy

Mattia Binotto
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Belgické Spa-Francorchamps sa zmenilo na nočnú moru Ferrari. Domáca Monza pritom môže tímu z Maranella priniesť ešte horší výsledok. Frustrovaným fanúšikom i zákazníckym tímom tak nezostáva iné, než čakať. Scuderia stojí na prahu nového víťazného cyklu, ktorý započal v tomto roku.

Treba sa odraziť od dna. To bude hlavným cieľom Ferrari vo zvyšku sezóny. Dostať sa z tejto letargie potrvá mesiace a roky, nijako to neskrýva ani sám šéf tímu.

„Ako dlho to potrvá? Myslím, že ak sa pozriete späť na niektoré posledné víťazné cykly, zakaždým to trvalo niekoľko rokov,“ povedal Mattia Binotto. „Neexistuje na to žiadna čarovná pilulka, chce to trpezlivosť a stabilitu.“

Ferrari má teraz pri vo vývoji zviazané ruky. Novú špecifikáciu pohonnej jednotky bude môcť nasadiť až v budúcom roku a nezdá sa rozumné investovať čas i prostriedky do nasledujúcej sezóny a pol, keď od ročníka 2022 začína úplne nová éra s novými technickými pravidlami. Binotto však predsa len poodhalil niečo, čo by mohlo zákazníkov i fanúšikov Ferrari aspoň čiastočne upokojiť.

„Vývoj motorov je v tejto sezóne zmrazený, s tým sa nedá nič robiť. V súčasnosti sa koncentrujeme najmä na pohonnú jednotku, aby sme dorovnali náš výkonnostný deficit. Máme za sebou prvé testy na dynamometri a vyzerá to sľubne.“

„Z pohľadu auta ako takého čelíme niekoľkým reštrikciám, no našim cieľom je koncentrovať sa na nasledujúce sezóny – nielen ročník 2021, ale aj 2022. Ak chceme, aby sa nám v nasledujúcej sezóne darilo, potrebujeme pochopiť naše momentálne slabiny a nájsť riešenia,“ dodal Binotto.

Ferrari pred touto sezónou najviac utrpelo po stránke motora. Ten dokázal zakryť niektoré slabé stránky minuloročného monopostu. V tomto roku sa tak v plnej nahote prejavili aj aerodynamické slabiny monopostov Scuderie.

Možno vás zaujme

Komentáre