Windsor vidí za Alonsovým správaním v Aston Martine prostú vypočítavosť | Magazín F1 - F1online.sk

Windsor vidí za Alonsovým správaním v Aston Martine prostú vypočítavosť

fotka k článku undefined
zdroj: LAT Images/Aston Martin

Vidíme po dvadsiatich rokoch nového Fernanda Alonsa? Alebo je správanie španielskeho matadora prostou šarádou? V tejto sezóne sme nespočetnekrát videli, aký veľkorysý, nápomocný a niekedy priam podliezavý je k tímovému kolegovi Lancovi Strollovi. Je to skutočný Alonso alebo len ďalšia jeho maska? Podľa ostrieľaného novinára a manažéra Petra Winsora je to druhá možnosť.

Ani trochu sa nepodobá na toho problémového chlapca z minulých rokov. Poraďte mu nastavenie brzdného balansu, pekne tam predbiehal, v budúcnosti povedie tím on; takú pomoc a pochvalu od Alonsa nedostali zrejme všetci jeho tímoví kolegovia dokopy. Niet preto divu, že nejeden považuje jeho správanie za prosté divadlo.

„Po politickej a kolektívnej stránke je to s ním veľmi náročné,“ povedal Peter Windsor na svojich sociálnych sieťach. „Môžete to vidieť už aj v Aston Martine, ako to preháňa pri hodnotení Lanca a ako sa mu snaží pomôcť – nič z toho by skutočného Alonsa vôbec nezaujímalo.“

„Sami môžete vidieť, že sa len snaží v Aston Martine vybudovať náladu ‚všetci milujeme Fernanda‘, ale ako ho poznáme, tak sa to jedného dňa zrejme aj tak zrúti ako domček z karát.“

„Uvidíme, ako to dopadne, ale čo keď to nakoniec bude fungovať? Čo keď medzi Alonsom a Strollom vzniklo najsilnejšie puto v dejinách ľudstva?“ dodal Windsor lakonicky.

Je to zaujímavý pohľad a bývalý manažér Williamsu či Ferrari rozhodne nie je osamotený. Aj vzhľadom na predchádzajúce skúsenosti je zmena v Španielovom správaní priam pozoruhodná. Keď však bude Strolla donekonečna porážať, môže v tom slobodne pokračovať. Otázka je, či by sa situácia zmenila, keby Kanaďan začal Fernandovi šliapať na päty. Toho sa však pri súčasných Strollových výkonoch zrejme nemusíme obávať.

„Myslím si, že Fernando to už trochu preháňa – všetky tie komentáre o Lanceovi, neustále vtieranie sa a všetko okolo Strolla. ‚S kým to Lance preteká? To bol skvelý manéver v prvej zákrute!‘ To je podľa mňa trochu prehnané, keď si uvedomíme, že Lance minulý rok v Austine zostrelil Fernanda,“ doplnil Windsor.