Wolff spochybňuje “priority” vedenia Ferrari | Magazín F1 - F1online.sk

Wolff spochybňuje “priority” vedenia Ferrari

Mattia Binotto, Toto Wolff, Mario Isola
zdroj: Pirelli Motorsport

Scuderia Ferrari práve prežíva najhoršiu sezónu kam až pamäť siaha. Podľa šéfa Mercedesu Tota Wolffa si za to ale môže sama. V tíme má vraj osobnosti, ktorých rozhodnutia v priebehu posledných rokov viac uškodili ako pomohli.

Taliansky tím jednoznačne zabrzdili kroky FIA, ktorá do pohonných jednotiek osadila extra senzory, čím sa pokúsila predísť obchádzaniu či porušovaniu pravidiel v oblasti kvalifikačných režimov. Stalo sa tak po kontrole pohonného ústrojenstva Scuderie, na ktorú si technici FIA posvietili v zime.

Ferrari sa zrazu trápi, a fanúšikovia spolu s ním. V Belgicku vypadli Charles Leclerc aj Sebastian Vettel už v druhej časti kvalifikácie, keď obsadili len nelichotivé trináste a štrnáste miesto.

“Ferrari je ikonická značka a mala by pretekať úplne vpredu,” hovoril v sobotu na okruhu Spa-Francorchamps Toto Wolff. “Pre Formulu 1 to nie je dobré, nie je to dobré pre súťaž na čelných pozíciách. Súcitím s tifosi kvôli tomuto nedostatku výkonu.”

“Ale jeden musí zapochybovať nad prioritami, ktoré si v poslednej dobe stanovili a odkiaľ tento nedostatok výkonu pramení,” tajomne pokračoval rakúsky biznismen. “Nik z fanúšikov a ľudí vo Ferrari si takýto výsledok nezaslúži.”

Čo vlastne Wolff myslel tými “prioritami”? Na žiadosť, aby to bližšie objasnil, doplnil: “Nie je správne hovoriť, že sú to priority Ferrari, pretože to by do celej veci vťahovalo Ferrari a všetkých vo Ferrari. Možno sú to rozhodnutia, ktoré istí členovia v rámci tímu prijali…”

Možno vás zaujme

Komentáre