Max nečaká, že zvedie boj o pole position. Albon si pochvaľuje vylepšenia | Magazín F1 - F1online.sk

Max nečaká, že zvedie boj o pole position. Albon si pochvaľuje vylepšenia

Max Verstappen a Alex Albon
zdroj: Twitter/Red Bull Racing

Tím Red Bull má za sebou hladký priebeh piatkových tréningov. Max Verstappen dokonca dokázal v tom druhom zajazdiť najrýchlejší čas. Celkom pekne sa po sérii nevýrazných výsledkov ukázal aj Alexander Albon. Napriek tomu zostávajú „červené býky“ realistické.

„Myslím, že stále majú problémy s vyvážením,“ povedal na margo časov pilotov Mercedesu v piatkových tréningoch Max Verstappen. „Očakávam, že zajtra budú silnejší. Aj na dlhých jazdách vidno, že sú veľmi konkurencieschopní.“

„Nemyslím si, že zajtra môžem zabojovať o pole position, ale ak sa nám podarí aspoň priblížiť, budem rád.“

Miesto toho, aby vyzýval v boji o prvý rad Mercedes, sa Max skôr obzerá cez rameno na najbližších súperov. Racing Point ukázal v piatok v Belgicku svoje svaly. Práve Sergio Pérez a Lance Stroll by mohli byť v kvalifikácii jeho najbližšími súpermi.

„Ešte stále sú tu niektoré veci, na ktorých musíme do zajtra zapracovať, ale celkovo môžem povedať, že som spokojný,“ povedal Holanďan. „Nikdy to nie je perfektné, v motoršporte to skrátka tak byť nemôže. Neustále sa snažíte nájsť nejaké oblasti na aute, ktoré môžete zlepšiť. Takže sa na to určite pozrieme.“

Spokojný môže byť aj jeho tímový kolega Alex Albon, ktorý bol v druhom tréningu necelé štyri desatiny za Verstappenom. Britsko-thajský pretekár debutoval vo farbách Red Bullu práve na okruhu v Spa a podľa vlastných slov mu vlaňajšia skúsenosť veľmi pomohla.

„Ešte predtým, než som nastúpil do auta, som vedel, čo budeme s monopostom robiť, čo tu funguje a čo nie. To mi celkom pomohlo. Mať skúsenosť s tým istým autom na tej istej trati prináša svoje benefity. Cítil som sa veľmi dobre,“ vyhlásil po piatku Albon.

„Priniesli sme na tento víkend niektoré vylepšenia, dá sa povedať, že sú dôsledkom niektorých mojich a Maxových poznámok. Zafungovali, keďže dnes to bola veľmi pekná jazda. Naše časy sú bližšie. Trochu to doladíme a verím, že zajtra to bude tesné,“ dodal rodák z Londýna.

Možno vás zaujme

Komentáre