Vettel v Le Mans? Glickenhaus by ho bral | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel v Le Mans? Glickenhaus by ho bral

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Americký milionár Jim Glickenhaus prezradil, že so svojim tímom Scuderia Cameron Glickenhaus (SCG), ktorý prevádzkuje so synom Jessem, plánuje pôsobiť v triede „hypercar prototype“ v budúcoročnom šampionáte WEC. A nepohrdol by najatím Sebastiana Vettela.

Trieda hyperáut zatiaľ nemá príliš nabité obsadenie a prihlásili sa do nej len Toyota Gazoo Racing, tím ByKolles a práce Glickenhausovo zoskupenie. Pôjde pritom o nástupnícky šampionát súčasnej triedy LMP1 Hybrid, ktorý by sa mal postarať o zníženie nákladov a zabezpečenie vyrovnanejšieho pretekárskeho športu.

Prototyp SCG 007 bude poháňaný 3,5-litrovým motorom twin-turbo V8, ktorý produkuje výkon 670 koní. Na rozdiel od Toyoty nepôjde o hybrid. Prvé jazdy sú naplánované na september 2020 a Glickenhaus by chcel byť konkurencieschopný už na prvých pretekoch novej sezóny v Sebringu.

„Na štarte Sebringu v roku 2021 určite uvidíte dve SCG 007,“ povedal Glickenhaus pre Dyler.com. „Myslím si, že nám to pôjde dobre, pretože máme tím super inžinierov, ktorí pracovali na úspešných projektoch v F1 a medzi športovými autami, okrem toho máme ozaj dobrý motor a aj skvelých jazdcov.“

Newyorčan je dlhoročným fanúšikom Ferrari a preto by vraj rád prilákal Sebastiana Vettela. Vo svojej zbierke má Ferrari P4/5, koncept Ferrari Modulo, víťaza Daytony 1967 Ferrari P34, ale napríklad aj Ferrari 512 S či Ferrari 412P, ktoré vyhralo v LeMans.

„Vyzerá to tak, že Ferrari pokračuje v tradícii zlého prístupu k jazdcom,“ zareagoval Američan na margo súčasnej situácie Sebastiana Vettela. „Nemyslím si, že je to veľmi potešiteľná vec, ale mimochodom, ak by Sebastian za nás chcel jazdiť v LeMans, máme pre neho sedadlo!“

„Formula 1 ako taká ma inak príliš nezaujíma. Štart je v poriadku, cieľ tiež, ale tá časť medzitým je len procesia,“ skonštatoval.

„Podľa toho, čo viem o Sebastianovi, tak je to tak trochu chlapík starej školy a toto sa mi na ňom páči. Kedysi sme mali jazdcov ako Mario Andretti, Mark Donahue či Graham Hill, ktorí jazdili viac vecí naraz, ale aj teraz napríklad Fernando Alonso… ak by to Sebastian chcel skúsiť, budem veľmi šťastný. Len si nemôžem dovoliť zaplatiť mu toľko, ako Ferrari!“ dodal Jim Glickenhaus.

Možno vás zaujme

Komentáre