logo F1online.skF1online.sk

Ako veľmi sa Vettel zmenil? Pred desiatimi rokmi by nešiel na desať dní do Patagónie

Sebastian Vettel
© Motorsport Images/Aston Martin
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík29. 12. 2022

Ukončil Sebastian Vettel kariéru predčasne? Mnohí jeho fanúšikovia si myslia, že je to škoda a Seb stále má tomuto športu čo ponúknuť. V skutočnosti si to myslí aj samotný nemecký pretekár, avšak kedy je ten správny alebo ideálny čas odísť? Dobrý príklad na túto tému uviedol jeho kolega Valtteri Bottas.

Vettel sa za tie roky vo Formule 1 veľmi zmenil. Dnes je trojnásobným otcom a sám hovorí, že jeho život si za ten čas veľmi zmenil.

„Pamätám si, ako som ho sledoval pri prvom titule. Vtedy som pozeral preteky doma v televízii. Na svojom vrchole bol takmer nedotknuteľný. Má za sebou dlhú a skvelú kariéru,“ hovorí na adresu štvornásobného šampióna pilot Alfy Romeo Valtteri Bottas.

„Tomuto športu mnoho odovzdal a on sám teraz hovorí, že stále má čo odovzdať, ale celému svetu. V poslednom čase sa hodnoty v jeho živote trochu zmenili,“ dodal fínsky pretekár.

Ako všetko v živote, aj toto má svoje „ale“ a ako príklad uvádza fínsky pretekár jednu vlastnú príhodu s Vettelom. „Leteli sme spolu z Mexika do Santiaga, pretože ja som mal namierené do Argentíny a on do Patagónie. Sedel tam sám so svojím ruksakom a smeroval na desaťdňovú pešiu túru. Nemyslím si, že by niečo také urobil pred desiatimi rokmi,“ hovorí Bottas.

„Jeho pohľad na život sa trochu zmenil a je super sledovať, aký je vokálny vo veciach, na ktorých mu záleží,“ dodal fínsky pretekár.

Súvisiace články

Diskusia