logo F1online.sk

Vettel opäť vypadol už v Q1: Nemáme rýchlosť na rovinkách ani v zákrutách

Sebastian Vettel
© Twitter/Aston Martin
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík11. 9. 2022

Sebastian Vettel a jeho kvalifikačné trápenie pokračuje, vlastne, nie je to len jeho trápenie, ale celého Aston Martinu. Z posledných ôsmich podujatí postúpil Seb do druhej časti kvalifikácie iba jeden jediný raz, keď na Veľkej cene Francúzska skončil štrnásty. Jeho sklamané vysielačky po skončení každej Q1 sa už pomaly stávajú formulovým evergreenom.

Sebastian navštívil tento víkend Monzu poslednýkrát ako pilot F1. Na tomto okruhu tu v roku 2008 vybojoval senzačné víťazstvo a po prvýkrát sa postavil na najvyšší stupienok. To neskôr v kariére zopakoval ešte 52-krát. V legendárnom „Chráme rýchlosti“ to však tento rok zatiaľ na žiadnu oslavu pre pilota Aston Martinu nevyzerá.

„Mali sme problém, tuším, že sa uvoľnila jedna z chladiacich krytiek a keď sa niečo také odtrhne z bočnice, nie je to nikdy ideálne,“ povedal po sobote Vettel. „Vrátili sme sa preto do boxov a mal som na konci jeden pokus. Bol som s ním spokojný, ale boli sme skrátka príliš pomalí.“

„Nejaké pozície v nedeľu získame vďaka penalizáciám, ale bude to zložité. Nemáme rýchlosť na rovinkách a nemáme rýchlosť v zákrutách. To nie je práve ten najlepší kompromis,“ hovorí s dávkou irónie Vettel.

„Vo všeobecnosti pre nás tento víkend nebol jednoduchý. Z nejakého dôvodu nie sme na tejto trati zvlášť konkurencieschopní. Nedeľa je však nový deň a budeme na to tlačiť. Nejaké pozície by sme mali získať, takže odštartujeme odniekiaľ zo stredu balíka. Zvyčajne bývame v nedeľu konkurencieschopnejší, takže uvidíme, čo sa nám podarí dosiahnuť v pretekoch,“ dodal Vettel.

Ešte horšie však dopadol jeho tímový kolega Lance Stroll. Ten sa v Holandsku po dobrom výkone prebojoval až do Q3, no v Taliansku skončil desatinu za tímovým kolegom na osemnástom mieste.

„Vedeli sme, že toto nebude náš najlepší okruh a myslím, že náš výsledok to aj ukázal,“ povedal po sobote Lance Stroll.

„Monza je veľmi odlišná v porovnaní s okruhmi, ktoré sme nedávno navštívili, verme teda, že to je skôr výnimka. Zdá sa, že máme až príliš veľký odpor vzduchu. Pokúsime sa však urobiť všetko a v nedeľu získať nejaké body,“ dodal Stroll.

Súvisiace články