Silverstonský balík nám pridal pár desatín, tvrdí Binotto | Magazín F1 - F1online.sk

Silverstonský balík nám pridal pár desatín, tvrdí Binotto

Mattia Binotto
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Ferrari pricestovalo do Veľkej Británie s agresívnym nastavením auta. Podľa šéfa tímu Mattiu Binotta to Scuderii v Silverstone pomohlo, ale ešte to nestačí na to, aby mohol skonštatovať, že jeho jazdci už majú tretie najlepšie auto v poli.

Kým Charles Leclerc sa v nedeľu pomerne jasne držal pred zvyškom stredu poľa, Sebastian Vettel mal oveľa väčšie problémy. Vettel však rýchlostne strácal celý víkend, a tak lepším indikátorom skutočného výkonu Ferrari sú práve dosiahnuté časy jeho kolegu.

Mattia Binotto ale nečaká, že to takto pôjde až do konca sezóny. Prídu aj horšie chvíle. “Rozhodne sme za Mercedesom a Red Bullom. Myslím si, že sme veľmi blízko ostatných. Sem sme si priviezli balík s nízkym prítlakom, ktorý nám pri optimalizovaní balíka pomohol niekoľkými desatinkami. Ale myslím si, že je to celkom tesné. Na niektorých pretekoch budeme bližšie, na ďalších sa pred nami udržia aj iní. Je našou úlohou a našou povinnosťou vyvíjať monopost,” cituje ho motorsport.com.

Leclercova strana garáže sa na Veľkej cene 70. výročia pokúsi zopakovať výkon z predchádzajúceho víkendu, tá Vettelova sa mu zas bude vyvarovať. Po viacerých technických problémoch to už nebolo ono. Vettel nenašiel rytmus a v kvalifikácii a pretekoch na to doplatil.

“Myslím si, že s Charlesom sme optimalizovali náš balík a z auta sme dostali väčšinu jeho potenciálu. Boli to skvelé preteky a v tomto ohľade som dosť spokojný,” pokračoval Binotto. “Myslím si, že celkovo sme počas víkendu dobre zapracovali na aerodynamickom balíku a manažmente pneumatík.”

Všetko má svoje ale. “Nemôžeme byť spokojní s problémami, ktoré sme mali v piatok. Sebastianovej situácii to nepomohlo. Z našej strany to nebol dokonalý víkend. A to odhliadnuc od celkového výkonu auta, ktorý momentálne nie je dosť dobrý. Pár vecí bolo skvelých, ale objavili sa aj negatíva,” dodal švajčiarsky inžinier.

Ferrari bolo po víkende spokojné s výkonom Charlesa Leclerca. Monačan ozrejmil, že s rovnako agresívnym nastavením chce teda Scuderia vstúpiť aj do tohto víkendu. Bude to mať ale o niečo ťažšie, pretože zvládnuť manažment pneumatík bude tvrdší oriešok. Okrem vyšších teplôt budú piloti jazdiť s mäkšími zmesami.

Možno vás zaujme

Komentáre