logo F1online.skF1online.sk

Steiner: Schumacher vie, že sa musí dotiahnuť na Magnussena

Mick Schumacher a Kevin Magnussen
© LAT Images/Haas
Milan Kubala
Milan Kubala14. 5. 2022

Haas v tejto sezóne disponuje oveľa lepším monopostom ako pred rokom. Na bodovom konte Micka Schumachera sa to však doposiaľ neodrazilo. Mladý Nemec Kevinovi Magnussenovi nestíha, no Günther Steiner verí, že čoskoro sa to zmení.

Keby v Haase zostal Nikita Mazepin, možno by sme sa dnes pozerali na Micka Schumachera inou optikou. Až príchod Kevina Magnussena ukázal, že syn sedemnásobného majstra sveta má ešte značné medzery. Kým Dán v službách Haasu bodoval v troch veľkých cenách z piatich, mladíkovi svieti pri mene tučná nula.

Čakalo sa však, že Schumacher počas zimy spraví výrazný skok vpred. V juniorských kategóriách to vždy platilo; počas prvej sezóny sa oťukal, v nasledujúcom roku si domov odniesol titul.

“Nepovedal by som, že by cez zimu spravil veľký krok,” hodnotí Günther Steiner. “Myslím, že teraz má istú referenciu. Kevina sme zavolali naspäť z nejakého dôvodu. Vieme, čo dokáže. Kevin je dobrý jazdec a Mick sa s ním môže porovnávať. Potrebuje sa dostať na jeho úroveň.”

“On si to však uvedomuje a teraz má na to skvelú príležitosť. V jednej fáze sa mu to podarí, azda sa to stane radšej skôr ako neskôr, pretože boli by sme veľmi radi, keby aj on bodoval. Rovnako ako mnoho ďalších ľudí,” poznamenal šéf amerického tímu.

Ukázať sa v minulej sezóne bolo relatívne jednoduché nielen pre to, že za tímového kolegu mal Nikitu Mazepina. Schumacherovou hlavnou úlohou totiž bolo predbehnúť len jeho, prípadne Nicholasa Latifiho na Williamse. Avšak teraz je to iné; Mick Schumacher musí zdolať aj oveľa rýchlejších pilotov z lepších tímov.

“Dospieva. A tento rok som mu už povedal, že čím vyššie budeme stúpať, tým tam bude vzduch redší,” filozofuje Steiner. “Čím sme vyššie, tým je to náročnejšie. Dostať sa na body nie je ľahké, pretože o ne bojuje veľa dobrých ľudí a veľa dobrých tímov. Dúfame, že už čoskoro tie svoje prvé body získa.”

Mick Schumacher je momentálne len jedným z dvoch permanentných jazdcov bez majstrovského bodu. Tým druhým je Nicholas Latifi, ktorého budúcnosť vyzerá byť pomerne neistá.

Súvisiace články

Diskusia