Ricciardo o Vettelovom prestupe: Je to preňho neznáma, bude musieť byť trpezlivý | Magazín F1 - F1online.sk

Ricciardo o Vettelovom prestupe: Je to preňho neznáma, bude musieť byť trpezlivý

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Budúcnosť Sebastiana Vettela sa začína vyjasňovať. Pomaly naberá zelené kontúry Aston Martinu. Pre Nemca to bude podľa Daniela Ricciarda nová skúsenosť, keďže prakticky počas celej jeho kariéry sa mu darilo vyhýbať sa tímom zo stredu poľa. Vettel vraj bude musieť byť otvorený a trpezlivý.

Daniel Ricciardo už vie, čím si pilot prechádza, keď opustí top tím a zamieri do stredu poľa. Bývalý jazdec Red Bullu si to do Renaultu zamieril s vidinou postupného zlepšovania výkonov tímu a útokov aspoň na pódiá, no tie sa nejako nedostavujú. Tohtosezónne maximum francúzskej stajne sú len tri ôsme miesta. Sebastian Vettel sa rovnako ako pred dvoma rokmi on usiluje o sedačku v menšom tíme s vidinou svetlej budúcnosti.

“Sebastian strávil takmer celú svoju kariéru v tomto športe tým, že jazdil na čele,” zamyslel sa Daniel Ricciardo. “Azda každý rok, čo vo Formule 1 pretekal, sa ocitol na pódiu. Ak zamieri do stredu poľa, bude to preňho neznáme teritórium.”

Austrálčan má pre svojho bývalého kolegu aj malú radu: “Myslím si, že bude musieť mať aj trochu otvorenú myseľ a určite trpezlivosť. V každom prípade je len na ňom, kde vidí ďalšiu kapitolu jeho kariéry.”

Ak by sa nasledujúca kapitola kariéry Sebastiana Vettela mala skončiť víťazstvami či dokonca titulom, podľa Ricciarda jej bude musieť venovať dostatok času i úsilia. Nebude to ako naskočiť do rozbehnutého vlaku.

“Ak má stále chuť jazdiť a bojovať na najvyššej úrovni, tak si stopercentne myslím, že by mal pokračovať,” vyhlásil pilot Renaultu, čoskoro McLarenu. “Ak sa tá alternatíva bude týkať stredu poľa, tak je to na dlhšie. Myslím si, že sa bude musieť zaviazať na viac ako len dvanásť mesiacov, bavíme sa tu možno až o 24 mesiacoch alebo troch rokoch.” Dva-tri roky, povedal by som. To si on vie zodpovedať.”

“Ako jeho bývalý kolega mám Seba rád, určite ho rešpektujem. Ak si bude želať pokračovať, ja dúfam, že sa mu podarí nájsť si miesto, kde bude šťastný,” zaželal Vettelovi všetko dobré Ricciardo.

Možno vás zaujme

Komentáre