Prečo Lando Norris pomáhal s rozoberaním svojho auta? | Magazín F1 - F1online.sk

Prečo Lando Norris pomáhal s rozoberaním svojho auta?

Lando Norris opravuje auto
zdroj: McLaren

Po skončení Veľkej ceny Maďarska sa sociálnymi sieťami doslova rýchlosťou svetla rozletela fotografia zachytávajúca Landa Norrisa, ktorý pomáhal rozoberať svoje auto. Bolo to pomerne prekvapujúce, pretože jazdcov v takejto pozícii často nevídame.

On sám však vysvetlil, že jeho pomoc je aktuálne nutná. Mechanici majú obrovské množstvo práce a navyše budú postupom času dosť vyčerpaní, pretože v priebehu jedenástich víkendov ich čaká deväť veľkých cien. A to je poriadny masaker.

„Pre nás jazdcov to nie je až také zlé,“ uviedol Norris v rozhovore pre Motorsport.com. „Istým spôsobom odvádzame najmenej práce, sme na trati a jazdíme s autom. V porovnaní s časom, ktorí strávia mechanici pri práci na aute a jeho postavení, v porovnaní s manažmentom alebo s inžiniermi, ktorí sú na trati, je toho menej.“

„Ja sám cítim, že som dostatočne dobre pripravený na to, aby som vyšiel na trať a zvládol preteky. Po nich ešte nie som úplne zničený a nemám pocit, že zotavovanie z nich bude trvať celú večnosť,“ usmial sa mladý Angličan.

Nuž a keďže mal po pretekoch na Hungaroringu dodatočnú energiu, vyhrnul si rukávy a pustil sa do práce. „Pre inžinierov a mechanikov je to veľmi ťažké. Práve to sú totiž chlapci a dievčatá, ktorí na trati a pri cestovaní strávia najviac času. Všetko je to o tom, aby sme na nich trochu dbali a pomohli im udržať sa v dobrom stave – a to hlavne mechanikom, ktorí robia napríklad aj pitstopy. Tí majú veľký vplyv na náš výkon.“

„Ja sám som v poriadku a v pohode, toto všetko je hlavne o nich. Pokúšam sa dávať na nich pozor a udržiavať ich v najlepšej možnej forme,“ dodal Lando Norris.

Možno vás zaujme

Komentáre