Mal by Binotto poletieť? Vyhadzov auto nezrýchli, konštatuje | Magazín F1 - F1online.sk

Mal by Binotto poletieť? Vyhadzov auto nezrýchli, konštatuje

Mattia Binotto a Lauren Mekies
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

V Maranelle sa v pondelok konal popretekový brífing. Ferrari nie je spokojné s dosiahnutými výsledkami a chce zmeniť smer. Meniť by sa mala organizačná štruktúra tímu, no nie tak, ako si želajú niektoré médiá a fanúšikovia: vyhadzovmi.

Neuspokojivé výkony a beznádejne vyzerajúca situácia rozvírili prach v Maranelle. Ľud čím ďalej, tým radšej spomína na časy Maurizia Arrivabeneho a hovorí o tom, že Mattiu Binotta by mal na poste šéfa tímu niekto nahradiť.

“Mám plnú dôveru v ľudí, ktorí pracujú v Gestione Sportiva (športové oddelenie Ferrari, pozn. red.). Vydali sme sa na dlhú cestu, ktorá by mala viesť k ďalšiemu víťaznému cyklu,” hovoril Mattia Binotto na brífingu. “Nejaký čas to potrvá, ale celá spoločnosť rozumie a podporuje túto víziu. Preto mi príde zábavné, keď čítam niektoré články, ktoré sa objavujú v médiách. Auto nezrýchlite tým, že budete vyhadzovať ľudí.”

Zmenu na poste šéfa tímu podľa všetkého čakať nemôžeme, no v ostatných oblastiach nezostane podľa Mattiu Binotta kameň na kameni. “Po troch pretekoch je zrejmé, že sme v horšom stave, ako sme čakali. Bezodkladne musíme reagovať.”

“Možno bude nevyhnutné sa pozrieť aj na našu organizáciu, zlepšiť ju a posilniť naše pracovné metódy, kde je tá potreba najväčšia. Ale najskôr musíme ako tím pochopiť, čo nás priviedlo do tejto situácie,” hlási Binotto.

Vrátiť sa späť na čelo nebude ľahké. Ferrari sa ani v Maďarsku nepodarilo dostatočne stiahnuť náskok súperov. Formula 1 sa navyše presúva do Silverstonu, na okruh plný rýchlych zákrut, ktorý by mal dokonale sedieť Mercedesu. Ferrari s najslabšou pohonnou jednotkou bude trpieť. A na výrazné zlepšenie nemá čas a ani priestor.

“Celý projekt auta treba prehodnotiť aj s ohľadom na obmedzenia, ktoré nám udeľujú pravidlá. Veľmi dobre si uvedomujem, že vo Formule 1 neexistuje žiaden čarovný prútik. Musíme však zabrať, aby sme tento vývoj zvrátili — v krátkodobom aj dlhodobom horizonte,” dodal Binotto.

Možno vás zaujme

Komentáre