Marko: Ak je Racing Point legálny, urobíme to isté s AlphaTauri | Magazín F1 - F1online.sk

Marko: Ak je Racing Point legálny, urobíme to isté s AlphaTauri

Helmut Marko
zdroj: Red Bull Content Pool

Spor medzi Renaultom a Racing Pointom graduje. K protestu francúzskeho tímu sa síce nik nepripojil, no morálnu podporu má pomerne širokú. Nie je pritom vylúčené, že sa k nemu pridajú aj ďalší. Renault pochopiteľne chce, aby sa posudzovanie sporu o brzdové kanáliky zmenilo na akési rozhodovanie o budúcnosti Formuly 1. A zdá sa, že by sa tak aj naozaj mohlo stať.

Na rošte totiž máme tímy, ktoré síce kopírujú, no nedotiahli to k takej dokonalosti, ako sa to podarilo Racing Pointu. To by sa však mohlo čoskoro zmeniť. Ďalší náboj dal celému sporu poradca Red Bullu Helmut Marko, ktorý bez okolkov pomenoval, čo bude prípadné víťazstvo tímu zo Silverstone znamenať pre jeho i ostatné tímy.

„Dúfame, že po rozhodnutí FIA budú mať už všetci jasno. Ak je auto Racing Pointu legálne, urobíme to isté s AlphaTauri,“ vyhlásil Rakúšan. „Ak im toto prejde, ušetrí to nášmu tímu hromadu peňazí a zároveň bude monopost AlphaTauri konkurencieschopnejší.“

„V tom prípade budeme mať v budúcom roku na rošte štyri Mercedesy, štyri Red Bully a možno až šesť áut Ferrari,“ povedal Marko.

Red Bull pritom s niečím podobným má skúsenosti. V roku 2008 spôsobilo víťazstvo Sebastiana Vettela na Veľkej cene Talianska podobnú diskusiu. Vtedajší monopost Toro Rosso totiž bol takmer identický s monopostom hlavného tímu Red Bullu, čo viedlo k sprísneniu pravidiel.

Možno vás zaujme

Komentáre