FIA priznala pochybenie, Ricciardovi to však body nevráti | Magazín F1 - F1online.sk

FIA priznala pochybenie, Ricciardovi to však body nevráti

Daniel Ricciardo
zdroj: Renault

Daniel Ricciardo bol po Veľkej cene Štajerska poriadne rozčertený. Podľa jeho názoru ho totiž komisári pretekov poškodili, keď incident medzi ním a Lancom Strollom označili ako pretekový a vec uzavreli bez trestu.

Daniel pricestoval do Maďarska v bojovej nálade a všetkým dal na známosť, že po nedeli v Štajersku ešte nevychladol. Vyhlásil, že celú vec otvorí ešte raz na porade jazdcov. Podľa neho totiž mal byť Lance Stroll za svoje počínanie v poslednom kole Veľkej ceny Štajerska penalizovaný. Kanaďan bol v rýchlejšom Racing Pointe zjavne frustrovaný. Kým jeho tímový kolega si s Ricciardom poradil hladko a zapojil sa aj do boja o štvrté mieste, Stroll zostal zaseknutý za Renaultom na siedmom mieste.

V poslednom kole tak syn majiteľa tímu Racing Point zobral veci do vlastných rúk a veľmi optimistickým manévrom zaútočil na Ricciarda, ktorého vytlačil mimo trať. Stroll si beztak vôbec nepomohol, keďže celú situáciu dokonalo využil Lando Norris na McLarene.

Ricciardo tým stratil aj možnosť zaútočiť na Sergia Péreza a preteky dokončil na ôsmom mieste. Namiesto ôsmich bodov tak získal len štyri. Po krátkom vyšetrovaní komisári vec uzavreli ako pretekový incident a netrestali. To však bolo zrejme chybné rozhodnutie.

Po opätovnom preskúmaní totiž Michael Masi a jeho kolegovia uznali, že ak by sa podobný incident odohral znovu, zrejme by prišla penalizácia. Výsledky však už boli oficiálne a v danom momente sa jednalo už len o morálne víťazstvo Ricciarda.

„Ak sa to stane opäť, pozície nám vymenia,“ povedal Austrálčan s ironickým úsmevom popod rúško. „Myslím, že nakoniec akceptovali fakty a priznali, že teraz by už konali inak. Akonáhle však nedeľa skončí a príde pondelok, výsledky sa nemôžu meniť. Je to samozrejme frustrujúce.“

„Je to trochu lepší pocit, keďže to nenechali tak. Myslím, že už môžeme ísť ďalej, ale v tom čase som mal dojem, že to bolo absolútne jasné.“

Incident trochu pripomínal ten z minulého roka, keď sa v tom istom mieste stretli Charles Leclerc a Max Verstappen. Komisári však priznali, že napriek istej podobnosti, nemožno tieto dva súboje stotožňovať.

„Teraz mi to už nepomôže, ale myslím, že pochopili rozdiel medzi týmto incidentom a incidentom Leclerc vs. Verstappen minulý rok,“ povedal Ricciardo. „Rovnako rozdielny bol ich výsledok. Takže už vieme, že to nebolo to isté, ale v tom čase to bol možno dôvod, prečo netrestali.“

Možno vás zaujme

Komentáre