Stroll je pokojný, rozhodnutie však asi tak skoro nepadne | Magazín F1 - F1online.sk

Stroll je pokojný, rozhodnutie však asi tak skoro nepadne

Lance Stroll
zdroj: Twitter/Racing Point

Predstavitelia Renaultu sa po Veľkej cene Štajerska rozhodli protestovať proti legálnosti monopostu RP20 z dielne Racing Pointu. Podľa nich ide len o kópiu minuloročného Mercedesu a aj keď to nie je ľahké dokázať, pustili sa do procesu.

Aktuálne je otázne, ako dlho to všetko potrvá a v tejto chvíli to nikto nevie. Dá sa však predpokladať, že to nebude nič jednoduché; brzdové potrubia z aktuálneho monopostu RP20 už FIA má, ale potrebuje aj tie z minuloročného Mercedesu W10.

Španielsky novinár Alberto Fabrega sa dopracoval k informáciám, že rozhodnutie by mohlo padnúť až niekedy okolo pretekov v Silverstone, ktoré sa uskutočnia na začiatku augusta. Nuž a podľa nemeckej televízie Sky to nie je rýchle hlavne preto, lebo FIA čaká na dokumenty z Mercedesu.

„Máme všetky potrebné dôkazy pre to, aby sme preukázali legálnosť nášho auta,“ povedal majiteľ tímu Lawrence Stroll pre Le Journal de Montreal. „Je tak trochu škoda, že v úvode sezóny sa musíme zaoberať takýmito vecami. Ale Andrew Green a celý tím odviedli pri dizajnovaní a stavaní auta kolosálnu prácu, čo nám nikto nevezme.“

V tejto súvislosti bude zaujímavá aj piatková tlačovka na Hungaroringu, na ktorú sa FIA rozhodla bok po boku posadiť Cyrila Abiteboula z Renaultu a Otmara Szafnauera z Racing Pointu. Abiteboul sa však napokon ospravedlnil a nahradí ho jeho kolega Marcin Budkowski. Ten predtým pôsobil práve vo FIA, takže zjavne sa máme na čo tešiť.

Možno vás zaujme

Komentáre