Albon: Každý jazdec je pod tlakom | Magazín F1 - F1online.sk

Albon: Každý jazdec je pod tlakom

Alex Albon
zdroj: Twitter/Red Bull Racing

V čase, keď sa v F1 prerozdeľujú sedačky pre sezónu 2021, sú výkony jazdcov pod väčšou pozornosťou. Minulý štvrtok sa objavili špekulácie, podľa ktorých by sa do Red Bullu mohol vrátiť Sebastian Vettel a nahradiť tam Alexandra Albona.

Pozornosť na Alexov výkon v nedeľných pretekoch tak bola pochopiteľne väčšia. Nanešťastie preňho sa mu Veľká cena Štajerska práve nevydarila. Po štarte zo šiesteho miesta sa mu síce podarilo postupne prebojovať na štvrté, no aj potom za tempom tímového kolegu pomerne výrazne zaostával. A aj keď bol Max Verstappen v závere ešte raz v boxoch, do cieľa prišiel s náskokom jedenástich sekúnd pred štvrtým Albonom.

„Nemal som ideálny štart do druhých pretekov, to bol viac-menej ten hlavný problém,“ povedal na margo Veľkej ceny Štajerska Albon. „Takže si nemyslím, že je dôvod na paniku. Potrebujem lepšie manažovať pneumatiky, naučiť sa, kedy na to môžem zatlačiť. Myslím, že akonáhle sa s autom trochu zžijem, zlepší sa aj moje tempo.“

„Zakaždým sa snažíte zlepšovať. Pred týmto víkendom autu opäť lepšie rozumieme, mám z neho dobrý pocit, musím len byť konzistentný,“ dodal Albon.

Britsko-thajský pretekár prišiel do Red Bullu v priebehu minulej sezóny z Toro Rosso, keď si vymenil miesto s Pierrom Gaslym. V top tíme by mal byť tlak na jazdca pochopiteľne väčší, podľa Albona to však až taký rozdiel nie je.

„Podľa mňa je to stále rovnaké. Formula 1 je Formula 1, každý pilot je pod tlakom a musí odvádzať výsledky,“ povedal londýnsky rodák. „Je mi jasné, že svoju prácu musím robiť dobre, bolo tak od mojich ôsmich rokov a za ten čas sa na tom nič zásadné nezmenilo.“

Možno vás zaujme

Komentáre