Ricciardo tvrdí, že Renault sa zlepšil v jazde v premávke | Magazín F1 - F1online.sk

Ricciardo tvrdí, že Renault sa zlepšil v jazde v premávke

Daniel Ricciardo za ním Esteban Ocon
zdroj: Twitter/Renault

Daniel Ricciardo bol počas jeho pôsobenia v Red Bulle známym predbiehacím zabijakom, ktorý na svoju obeť zaútočil v poslednej chvíli. V Renaulte sme toľko podobných manévrov nevideli, k čomu prispeli aj charakteristiky monopostu. Avšak, dnes sa už auto Renaultu dokáže o čosi lepšie nalepiť na súpera, hlási Ricciardo.

Austrálsky pretekár si v Rakúsku vyjazdil ôsme miesto, keď ho vo finále predbehli Lando Norris aj Lance Stroll. “Myslím si, že po stránke pretekovej rýchlosti sa ešte trochu potrebujeme zlepšiť. Ale celkovo dokážem jazdiť za inými oveľa ľahšie. V rozvírenom vzduchu trpím menej.”

“Myslím si, že náš balík je po stránke prítlaku o čosi efektívnejší. Pri jazde s prázdnym autom sa výrazne zlepšila zadná časť monopostu,” konštatuje Ricciardo. “V porovnaní s minulým rokom ideme na plyn o poznanie skôr. Zadná časť auta je oproti vlaňajšku veľmi silná.”

Zisk ôsmej priečky Ricciarda nepotešil, mrzel ho hlavne manéver Lanca Strolla, ktorý nepovažoval za férový. Austrálčan však tvrdí, že keby sa Renaultu podarilo zo svojho balíka dostať maximum, výsledok by bol lepší.

“Určite sme si odniesli nejaké pozitíva. V prvej polovici pretekov som bol na stredne tvrdej zmesi, kým autá predo mnou na softoch, no myslím si, že som sa rýchlostne približoval Sainzovi s Albonom,” vysvetľuje Ricciardo. “Myslím si teda, že sme sa zlepšili. Hlavne na okruhu, ktorý nám nesedel. Som zvedavý na to, ako sa nám bude dariť na ďalších pretekoch. Vlani nám vyhovoval Silverstone.”

“Body sú fajn, ale z ôsmeho miesta mám pocit — nechcem povedať, že sme si zaslúžili viac, ale myslím si, že sme mali rýchlosť na to, aby sme získali lepší výsledok. Posúvame sa vpred. Musíme sa naučiť viac o mäkkej zmesi, keďže chlapci na mediumkách boli ku koncu rýchlejší. Ale celkovo sa auto posunulo vpred, to bezpochyby,” doplnil.

Možno vás zaujme

Komentáre