Alpine so skvelým tempom, Alonso mohol skončiť pred oboma Red Bullmi | Magazín F1 - F1online.sk

Alpine so skvelým tempom, Alonso mohol skončiť pred oboma Red Bullmi

fotka k článku undefined
zdroj: Pirelli Motorsport

Alpine na niektorých veľkých cenách úplne tápa, na iných však hviezdi. Zdá sa, že posledné podujatie sezóny 2021 bude patriť do tej druhej skupiny podobne ako minulotýždňové preteky v Džidde. V piatkových tréningoch Esteban Ocon s Fernandom Alonsom nasadili na pomery stredu poľa vynikajúce tempo a chcú si ho aj udržať.

Esteban Ocon bol dokonca druhý najrýchlejší, keď predbehol Valtteriho Bottasa aj dvojicu červených býkov. A to je vždy veľmi cenný skalp. Francúz po dnešnom výkone ani nemôže pomýšľať na nič iné ako na to, že zopakuje čosi podobné ako pred týždňom, keď o pódium prišiel len pár metrov pred cieľovou čiarou.

“Mali sme celkom produktívny piatok, učili sme sa novú konfiguráciu okruhu v Abú Zabí, ktorá ukázala, že v mnohých smeroch bude predstavovať výzvu,” komentoval Esteban Ocon po piatku, ktorý uzavrela nehoda Kimiho Räikkönena.

Nechýbalo veľa a podobne mohol dopadnúť aj monopostu Alpinu. “V prvom tréningu som mal namále, bolo to na podobnom mieste, kde Kimi vyšiel v druhom tréningu. Tu si musíte dávať pozor, keď to ženiete až na hranu. Niektoré z tých nových častí sú pomerne náročné, takže je dôležité chytiť v nich rytmus. Niektoré miesta s novým asfaltom sú zaujímavé. Spoznať tieto úpravy bude dôležité pre pochopenie pneumatík.”

“Zatiaľ máme obe autá v prvej desiatke, čo je slušné a presne to je cieľom aj na sobotu,” dodáva Ocon zdôrazňujúc, že netreba sa nechať uniesť. “Vždy to vyzerá super, keď ste na vyšších priečkach a my sme dnes skončili na druhej. Znie to dobre. Zostávame však realistami a pokračujeme v tvrdej práci.”

Fernando Alonso obsadil “len” šieste miesto a nabral takmer polsekundové manko na mladšieho kolegu. Jeho rýchlejšie kolo totižto vymazali komisári za prekročenie limitov trate v poslednej zákrute. Nebyť toho, na konte by mal čas 1:24,225, ktorý by stačil aj na prekonanie štvrtého Maxa Verstappena.

Ako hodnotí tréningy Fernando Alonso? “Mali sme dobrý piatok,” vypovedal a kladne ohodnotil aj novinky na okruhu. “Znamená to, že sa môžeme na trati aj trochu hrať a vyskúšať si rôzne prejazdy, aby sme našli čas k dobru.”

“My sme náš čas na trati využili v oboch tréningoch na maximum. Moje najrýchlejšie kolo v druhom tréningu bolo vymazané, takže v tom bolo aj niečo naviac, než čo ukázali finálne časy,” podotýka majster sveta z rokov 2005 a 2006. “Ešte stále potrebujeme vyladiť pár vecí v nastaveniach. Myslím, že keď sa obzrieme, máme za sebou dobrý deň. A zajtra toho ukážeme ešte viac.”