Vettel je vraj na prahu dohody s Aston Martinom | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel je vraj na prahu dohody s Aston Martinom

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Budúcnosť Sebastiana Vettela je naďalej otázna a už sa špekuluje naozaj o všeličom. Dokonca aj o prestupe do Aston Martinu, teda súčasného Racing Pointu. Ten je v súčasnosti až veľmi dobrý a Vettelovi by takýto flek mohol pasovať.

Nuž a ak by sme dali na informácie nemeckého Bildu, prípadne ich partnerskej stránky F1-Insider.com, Vettel s novým tímom doťahuje už len detaily. Zdôrazniť pritom treba skutočnosť, že tieto zdroje majú k nemeckému pretekárovi veľmi blízko.

„Podľa toho, čo sa hovorí v zákulisí padoku, to vyzerá tak, že všetko je možno už aj dohodnuté,“ povedal bývalý pretekár Gerhard Berger pre Servus TV. „Môže to byť jeho jediná alternatíva, vďaka ktorej by dokázal vyhrávať preteky. Skutočne si viem predstaviť, že Sebastian sa objaví v Racing Pointe.“

Koho tam však nahradí? Vyzerá to tak, že Lanca Strolla asi nie, toho miesto je totiž isté. Pravdepodobne by teda musel odísť Sergio Pérez. „Podľa mojich informácii má Pérez tzv. mäkký kontrakt, ktorý môže byť ukončený relatívne jednoducho,“ pripomenul Berger pre F1-Insider.com.

Denník Bild informuje aj o tom, že Aston Martin Vettela definitívne chce a rozhodnutie je napokon len v jeho rukách. Druhou alternatívou je podľa tohto zdroja len ročné voľno, čo neznie príliš lákavo.

„Moja budúcnosť je otvorená,“ povedal Vettel v telefonickom rozhovore pre F1-Insider.com. „Zatiaľ sa o ničom nerozhodlo. Možno budem mať rok voľna, možné je všetko. Isté je len to, že spravím všetko pre to, aby sme sa spolu s Ferrari do konca sezóny dostali z aktuálnej šlamastiky.“

Dodajme, že podľa Bildu majú obaja piloti Racing Pointu platnú zmluvu aj pre rok 2021. V tej Pérezovej však existuje aj výstupná klauzula, ktorá sa dá využiť do 31. júla. Ak by dostal „vysokú jednocifernú miliónovú sumu“, je zmluvu možné ukončiť predčasne. A Lawrence Stroll ju vraj je ochotný zaplatiť.

O tejto alternatíve už píše dokonca aj Autosport i nemecká verzia Sky, ktorá konštatuje: “Sky môže potvrdiť, že tendencia na strane Vettela, ale aj na strane Aston Martinu, je naklonená vzájomnej spolupráci.”

Možno vás zaujme

Komentáre