Racing Point tvrdí, že protest Renaultu je založený na zlých informáciách | Magazín F1 - F1online.sk

Racing Point tvrdí, že protest Renaultu je založený na zlých informáciách

Lance Stroll a Sergio Pérez
zdroj: BWT Racing Point F1 Team

Tím Renault sa po skončení Veľkej ceny Štajerska rozhodol protestovať proti legálnosti monopostu Racing Point. Protest sa týka brzdových potrubí a existuje vraj závažné obvinenie, že sú skopírované z minuloročného Mercedesu.

Všeobecne sa hovorí o tom, že Racing Point takto skopíroval aj mnoho ďalších častí monopostu W10, avšak k samotným obvineniam možno príde až postupne. Všetko sa to zatiaľ týka len spomínaného brzdového riešenia.

Tímy si niektoré súčiastky môžu kúpiť od konkurencie, avšak nie všetky. Existuje aj zoznam súčiastok, ktoré si každý musí vyrobiť sám, pretože inak by nemal právo získať konštruktérsky status. Nuž a brzdové potrubia medzi ne patria.

Na Red Bull Ringu bolo celkom jednoznačne vidieť, že monoposty Racing Pointu boli neuveriteľne rýchle a v niektorých fázach pretekov rýchlostne konkurovali aj dominantnému Mercedesu. Konkurencii to pochopiteľne nedá pokoj.

„Tím BWT Racing Point je veľmi sklamaný zo skutočnosti, že jeho výsledky z VC Štajerska sú spochybňované takýmto nevhodným protestom založenom na zlých a nesprávnych informáciách,“ stojí v stanovisku Racing Pointu, ktoré priniesol Motorsport.com.

Stajňa následne zdôraznila, že jednoznačne odmieta obvinenia týkajúce sa akýchkoľvek pochybení. O jednotlivých veciach navyše intenzívne komunikovala s kompetentnými z FIA a všetko je v poriadku.

„Pred začiatkom sezóny tím kooperoval s FIA a úspešne zodpovedal všetky otázky týkajúce sa pôvodu dizajnu RP20,“ píše Racing Point. „Tím je presvedčený o tom, že v okamihu, ako prinesie svoju odpoveď a reakciu, bude protest okamžite zamietnutý.“

Racing Point však stojí pred neľahkým rozhodnutím. Ak bude pokračovať so súčasnými brzdovými potrubiami a FIA ich neskôr vyhlási za nelegálne, príde o všetky dosiahnuté výsledky v rámci daného obdobia. Ak však riešenie upraví, prípadne sa vráti k minuloročnému, príde o časť výkonu.

Možno vás zaujme

Komentáre