Pérez je rád, že po kolízii prišiel len o jedno miesto | Magazín F1 - F1online.sk

Pérez je rád, že po kolízii prišiel len o jedno miesto

Sergio Pérez a Lando Norris
zdroj: BWT Racing Point F1 Team

Sergio Pérez podal na Veľkej cene Štajerska solídny výkon. Po štarte zo sedemnásteho miesta jazdil veľmi dobre, zaznamenal niekoľko najrýchlejších kôl a v samom závere už dokonca dotieral na štvrtého Alexa Albona. Tu však vznikol problém, pretože v štvrtej zákrute sa ťukli a poškodil si predné krídlo.

Následne výrazne spomalil a v poslednej zákrute posledného kola prišiel o pozíciu voči Landovi Norrisovi, takže skončil šiesty. Tesne však zdolal kolegu Lanca Strolla i Daniela Ricciarda z Renaultu, takže to nebolo najhoršie.

„Podľa mňa sme tú sobotu skvelo napravili,“ uviedol Mexičan v rozhovore pre Sky Sports F1. „Auto malo úžasnú rýchlosť a tím zvolil fantastickú stratégiu. Dostali sme sa až na piate miesto, takmer na štvrté. Na Albona som tvrdo tlačil a napokon sa mi naskytla príležitosť, ale bohužiaľ som ho ťukol a navyše v nešťastnom uhle.“

„V zásade som do istej miery doplatil na nedotáčavosť. Trochu som otvoril riadenie, pridal výkon a následne odlomil celé predné krídlo. Napokon som mal veľké šťastie, že som v dôsledku tohto všetkého prišiel len o jedno miesto. Bola to jediná príležitosť, ktorú som mal, ale bohužiaľ to nevyšlo. Fakt šťastie, že som prišiel len o jednu priečku.“

Péreza na druhej strane prekvapila slabá forma, ktorú malo jeho auto v daždi. „Veru, bolo to veľké prekvapenie. Za sucha sme veľmi silní a ak by boli normálne podmienky, malo to byť omnoho lepšie. Oproti predchádzajúcemu víkendu sme urobili dosť veľké pokroky a auto bolo v mnohých oblastiach nové, koncept sme úplne prepracovali. Učíme sa. Dosť sme toho pochopili a už sa tešíme na Maďarsko,“ dodal Sergio Pérez.

Podobné slová volil Pérez aj v ďalších rozhovoroch. “Na Albona som tlačil už desať kôl a bol som veľmi blízko. Potom som uvidel nejaký ten priestor, tak som to skúsil. Bohužiaľ sme sa dotkli…”

“Napokon som mal aj šťastie, pretože ak by mali preteky o kolo viac, už by som bol mimo bodov. A čo by som spravil, ak by sa tá situácia ešte raz zopakovala? Neútočil by som… Celkovo sme dnes mali smolu. Mali sme skončiť na štvrtom mieste,” odkázal Pérez.

Možno vás zaujme

Komentáre