Capito: Albonov príchod neznamená začiatok spolupráce s Red Bullom | Magazín F1 - F1online.sk

Capito: Albonov príchod neznamená začiatok spolupráce s Red Bullom

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Príchod Alexa Albona ako zástupcu akadémie Red Bullu do Williamsu otvoril dvere špekuláciám, či by Red Bull nemohol do budúcna začať spolupracovať so stajňou z Wokingu. Jost Capito to v piatok v Soči rázne odmietol s tým, že Red Bull bude v budúcej sezóne Albona podporovať čisto len ako sponzor.

Vo všeobecnosti sa totižto očakáva, že Alex Albon bude vo Williamse jazdiť v kombinéze s logom Red Bullu, ktoré sa môže objaviť dokonca i na monopostoch britskej stajne podobne, ako Carlosa Sainza sprevádza sponzor Estrella Galicia.

To však neznamená, že sa prehlbuje spolupráca Williamsu a Red Bullu, upozorňuje šéf stajne Jost Capito. “Je stopercentným jazdcom Williamsu so žiadnou zmluvou s Red Bullom,” ozrejmil. “Jeho osobným sponzorom bol počas celej kariéry Red Bull Thailand. A má právo mať osobného sponzora. Tým pádom si Red Bull ponechá ako svojho partnera. To však nie je spojenie Red Bullu a Williamsu.”

Red Bull so svojou pohonnou jednotkou začína byť atraktívny aj pre ďalších zákazníkov a vôbec nevylučuje, že by v budúcnosti mohol dodávať pohonné jednotky či nejako spolupracovať s Williamsom. Tak skoro sa však status quo meniť nebude. Williams s Mercedesom podpísal zmluvu až do roku 2025.

Pre Alexa Albona by bolo lepšie, keby sa ocitol v tíme, ktorý je na Red Bull o čosi pevnejšie naviazaný ako Williams pod patronátom Mercedesu. Znamená to preňho totiž, že v tejto sezóne má pri svojej príprave ruky zviazané; pilotom Williamsu bude až o rok. Mercedes určite nechce, aby sa motal okolo jeho techniky pred začiatkom tohto obdobia.

“Stále pracuje pre Red Bull, sedí v ich simulátore a plní ich úlohy,” pokračuje Capito na margo Albonových možností, ako sa pripraviť. “Jeho zmluva sa končí na konci roka, takže keď sa s ním o niečom bavíme, je to skôr o osobných veciach. Nie sú to technické záležitosti, to jasne oddeľujeme. A je to správne.”

“Po posledných pretekoch sa to obyčajne zmení. Zmluva, samozrejme, začne platiť až v januári. Myslím si však, že sa budeme baviť s Red Bullom a spýtame sa ich, či prestane pre nich pracovať po posledných pretekoch. Pretože veľa jazdí na simulátore a stará sa o prípravu na preteky. Ak by skončili po posledných pretekoch, tak sa môže pripojiť ku nám,” dovysvetlil.