logo F1online.sk

Vettel: Tím Aston Martin rastie a podarí sa mu vyhrať titul

Sebastian Vettel
© Aston Martin
Slavomír Dzuričko
Slavomír Dzuričko23. 9. 2021

Po zmene tímu Racing Point na Aston Martin malo nové vedenie veľké očakávania. Výsledky jazdeckej dvojice Sebastian Vettel a Lance Stroll však mierne zaostávajú za očakávaniami. Napriek tomu, nemecký pilot sebavedome hlási, že tím získa titul s ním, ale aj bez neho.

Štvornásobný šampión Sebastian Vettel verí, že cieľ, ktorým je majstrovský titul, sa tímu Aston Martin podarí splniť, a je to skôr otázka času.

„Uvidíme,“ odpovedal Nemec na otázku od Sky Sports, či cíti, žeby mohol v Aston Martine získať svoj piaty titul. „Myslím si, že tím rastie a že sa mu to podarí.“

„Je zrejmé, že je veľmi ťažké alebo aj nemožné predpovedať, ako dlho to bude trvať, ale nasadenie je veľmi vysoké a myslím si, že tím robí všetko, čo má,“ pokračuje Sebastian Vettel.

„Budúci rok prídu zmeny pravidiel a je preto veľmi vzrušujúce byť súčasťou toho celého. Každý je nadšený z toho, čo to spraví so štartovým poľom,“ povedal Vettel. „Na to však teraz nemôžeme odpovedať. Musíme počkať do budúceho roka.“

Aktuálne bojujú o titul dva tímy, Mercedes a Red Bull. Lewis Hamilton má s Maxom Verstappenom už dve kolízie, v Silverstone a Monze. Vettel si síce nemyslí, že je dvojica príliš agresívna, ale súhlasí s rozhodnutím komisárov.

„Nie, to si nemyslím,“ odpovedal Vettel na otázku, či dvojica jazdcov zaujala postoj v štýle „ty podľahneš alebo havarujeme“.

„Nemyslím si, že niekto má v úmysle naraziť, v prípade vzniknutej medzery, ale ako môžeme vidieť, keď sa niečo pokazí, niekedy je niekto na vine a inokedy nie. Myslím si, že je to normálne,“ uzatvára nemecký pilot. „Potom je na komisároch, aby rozhodli, či je niekto na vine a myslím si, že to nie je vždy jednoduché, pretože každá situácia je iná.“

Súvisiace články