Ricciardo o tréningoch: Alonsovi auto neuvoľním, on to ani nepotrebuje | Magazín F1 - F1online.sk

Ricciardo o tréningoch: Alonsovi auto neuvoľním, on to ani nepotrebuje

Daniel Ricciardo
zdroj: Facebook/Renault

Po roku voľna Fernando Alonso ohlásil návrat do Formuly 1. Z pohľadu Renaultu by mohlo byť užitočné, keby si dvojnásobný majster sveta vyskúšal aktuálne auto v niektorom piatkovom tréningu. Daniel Ricciardo na to však nevidí dôvod, podľa neho je Alonso pripravený až-až.

Keď na tlačovej konferencii dostal otázku, či by v piatkovom tréningu prenechal svoje miesto Alonsovi, a tak mu pomohol, sa Ricciardo rozosmial: “Nie! Začul som slová ‘pomôcť Fernandovi Alonsovi’. On nepotrebuje žiadnu pomoc. Nezdá sa, že by s pribúdajúcim vekom nejako spomalil.”

Alonso odchádzal z McLarenu frustrovaný. Tri roky s Hondou na ňom zanechali svoje stopy a ani sezóna 2018, keď už McLaren prestúpil k Renaultu, nestála za veľa. A tak sa zrodil odchod. Pred ním ešte odkázal, že sa do Formuly 1 plánuje vrátiť. Do tímu, s ktorým bude môcť pomýšľať aspoň na pódiá.

“Z toho, čo som počul a čo som videl, súdim, že mal celkom silnú poslednú sezónu vo Formule 1,” pokračoval Ricciardo. “Tie výsledky sa nie vždy dostavili, ale pokiaľ išlo o to, ako dostať z auta maximum, bolo evidentné, že to vedel. Nemyslím si teda, že by potreboval nejakú pomoc.”

Španielskeho matadora určite uvidíme na niektorých pretekoch sezóny. Pokiaľ mu Ricciardo nebude musieť uvoľniť svoju sedačku, problém s tým mať nebude. “Neviem, či sa na niektorých pretekoch bude pohybovať aspoň okolo trate, ale pokiaľ bude s nami sedieť na stretnutiach a zbierať spätnú väzbu, nerobí mi to žiadne starosti. Ja však budem jazdiť toľko, koľko len budem môcť.”

Možno vás zaujme

Komentáre