Binotto: Sú to preteky s časom, no robíme maximum | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto: Sú to preteky s časom, no robíme maximum

Mattia Binotto
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Ferrari tento týždeň oznámilo, že na Veľkú cenu Štajerska privezie vylepšenia pôvodne určené pre maďarskú GP, alebo aspoň ich časť. Boss tímu Mattia Binotto potvrdil, že v továrni beží práca na plný výkon.

Nedeľné druhé miesto Charlesa Leclerca malo pramálo spoločného s výkonnosťou tohtoročného monopostu SF1000. Ferrari preto musí prísť s razantnou odpoveďou v podobe vylepšení svojho balíka. V akom rozsahu nasadí Scuderia vylepšenia Mattia Binotto zatiaľ neodhalil.

„Po rušnom súťažnom víkende nebol čas si vydýchnuť. Sme opäť na tom istom okruhu, čo je jeden z neobvyklých faktorov tohtoročnej sezóny,“ povedal Binotto pred druhým víkendom sezóny.

„Pretekársky tím zostal na Spielbergu, kým v továrni v Maranelle sa naplno pracuje v hľadaní odpovedí na otázky, ktoré nám priniesla prvá veľká cena v sezóne. Vedeli sme, že nás čaká náročný štart, no v skutočnosti bol ešte náročnejší, než sme očakávali. Preto pracujeme na plný plyn, aby sme priniesli vylepšenia pôvodne určené pre Veľkú cenu Maďarska už tento víkend. Sú to preteky s časom, no robíme úplné maximum,“ ubezpečil Binotto.

„Fakt, že pretekáme opäť na tej istej trati je ďalší dôvod, prečo chceme aktualizácie priniesť už teraz, aby sme potvrdili správnosť nášho vývojového smeru.“

„Našim cieľom na Veľkej cene Štajerska bude vyžmýkať z auta celý jeho potenciál a chopiť sa každej príležitosti doviezť domov maximálny počet bodov,“ uzavrel Binotto.

Možno vás zaujme

Komentáre