Villeneuve: Sainz je pre Leclerca skutočným nebezpečenstvom | Magazín F1 - F1online.sk

Villeneuve: Sainz je pre Leclerca skutočným nebezpečenstvom

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari

Podľa slov Jacquesa Villeneuva by si mal Charles Leclerc dávať pozor na svojho nového tímového kolegu Carlosa Sainza, ktorý hneď na úvodnom podujatí v Bahrajne predviedol azda lepší výkon, ako sa očakávalo.

V posledných dvoch sezónach bol Charles Leclerc jasným lídrom Ferrari, najmä čo sa týka výsledkov. Sebastian Vettel prežíval náročné obdobie, s monopostom sa nevedel vžiť a nájsť potrebnú istotu. V Maranelle sa rozhodli omladiť jazdeckú zostavu a tímovým kolegom Leclerca sa stal Carlos Sainz z McLarenu. Villeneuve však varuje Leclerca, že Sainz pre neho nebude ľahkým sústom.

„Pre Charlesa je Sainz skutočným nebezpečenstvom,“ povedal majster sveta z roku 1997. „Carlos nikdy nebol v tak dôležitom tíme, ale postupom času sa zlepšoval a teraz prichádza s odhodlaním a skúsenosťami. Je zvyknutý pôsobiť po boku rýchlych tímových kolegov. Veľmi dobre uvažuje a pracuje naozaj tvrdo, takže pre Charlesa môže byť veľmi nepríjemný,“ zhodnotil Villeneuve.

Kanaďan, ktorý práve dnes oslavuje jubilejné päťdesiate narodeniny, sa v rozhovore pristavil aj pri Maxovi Verstappenovi, ktorý je jedným z veľkých favoritov na zisk tohtoročného majstrovského titulu. „Tlak je na Verstappenovi. Preteky v Bahrajne mal vo svojom vrecku, ale podarilo sa mu ich prehrať. Už sa neviem dočkať na to, ako sa zachová v nasledujúcich pretekoch. Všetci ho považujú za budúceho majstra sveta, takže teraz je na ňom, aby to dokázal,“ povedal okrem iného aj víťaz Indy 500.

V pomerne otvorenom rozhovore Villeneuve priznal, že plne podporuje myšlienku šprintových pretekov, ktoré by sa mali uskutočniť počas troch súťažných víkendov tejto sezóny a premiéru by si mohli odkrútiť v Silverstone. „Mojou prvou reakciou bolo kritizovať tento návrh. Potom som si však uvedomil, že Formula 1 musí inovovať. Piatkové dianie je pre bežných divákov nudné, takže si myslím, že je to niečo, čo stojí za preskúmanie,“ dodal na záver 50-ročný bývalý pretekár.