Stroll sa pred návratom do športiakov radil aj s Verstappenom. Uvažovali o spoločnej posádke


Formula 1 sa momentálne nachádza uprostred neplánovanej päťtýždňovej prestávky. Tento víkend mala byť na programe Veľká cena Bahrajnu, ale ak by ste predsa len chceli vidieť v akcii nejakého pilota F1, tento víkend sa do pretekárskej kombinézy znovu oblečie Lance Stroll.
Jeho debut v európskom šampionáte GT World Challenge a návrat do pretekov športových automobilov prvýkrát od 24-hodinovky v Daytone v roku 2018 bude zaujímavý z mnohých uhlov pohľadu. Je to ďalší náznak toho, že, podobne ako v 60. a 70. rokoch, uvidíme pilotov F1 aj v iných sériách? Max Verstappen je v tomto priekopníkom a zdá sa, že zmluvy v F1 už nie sú prekážkou.
V skutočnosti má Strollova účasť na Paul Ricard niečo spoločné s Verstappenom. Asi neprekvapí, že Lance zasadne do špeciálu Aston Martin Vantage AMR GT3 Evo, ktorý vlani používal aj tím Verstappen Racing. Ten sa tento víkend taktiež predstaví na pretekoch GT World Challenge, avšak bez Verstappena a so špeciálom Mercedes-AMG GT3 Evo, ktorý tím získal pred touto sezónou na základe továrenskej dohody s nemeckou automobilkou.
„Hovorili sme spolu o tom, čo by sme mohli robiť počas tohto mesiaca voľna, keďže niektoré preteky boli zrušené. Mali sme nápad, že preteky športiakov podnikneme spoločne,“ povedal Stroll, ktorého cituje portál The Race. „Tým to začalo – rozhovorom v Japonsku.“
Z toho vyplýva, že Lance nemá dlhodobú ambíciu sa pravidelne zúčastňovať pretekov iných šampionátov. Ostatne, vzhľadom na náročnosť formulovej sezóny je v podstate nemožné odjazdiť dva šampionáty za jeden rok. Reálne sú skôr jednorazové účasti na veľkých podujatiach, napríklad 24-hodinovkách v Le Mans či na Nürburgringu.
„Bavili sme sa o tom, koho treba osloviť, keďže on už je súčasťou pretekov športiakov. Trochu sme o tom hovorili,“ vysvetlil Stroll, ktorý sa poďakoval majiteľovi tímu Comtoyou Racing, Nicolasovi Baertovi, v ktorého farbách sa predstaví. „Podarilo sa nám to zorganizovať za pár dní,“ prezradil.
Ten ide na Paul Ricard s jediným cieľom – zabaviť sa. Jedným dychom však dodal, že by rád vyhral. To určite radi počujú jeho tímoví kolegovia Roberto Merhi a Mari Boya, ktorí určite nechcú byť v GT World Challenge dopočtu.
„Vo Formule 1 nemáte vždy príležitosť zvíťaziť. Tu je to veľmi vyrovnané, ale aj keď sú to naše prvé spoločné preteky a chýbajú nám skúsenosti, ak dáme všetko dokopy – nastavenie a pocit –, víťazstvo je možné. Niečo také vo Formule 1 nenájdete, takže aj to je pre mňa veľká motivácia,“ dodal kanadský pretekár.







