Marko: Počul som, že Ferrari po stránke motora výrazne pokročilo | Magazín F1 - F1online.sk

Marko: Počul som, že Ferrari po stránke motora výrazne pokročilo

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Poradca Red Bullu Helmut Marko má po ruke vždy nejakú zaujímavú informáciu, či už pravdivú alebo prikrášlenú. Počas zimy bol pri svojej práci s médiami veľmi aktívny a ani jeho posledný, pre nemeckú RTL, bol plný zaujímavostí.

Marko bol okrem iného opýtaný aj na formu Ferrari, ktoré vlani spadlo z celkového druhého až na šieste miesto. Za jedného z hlavných vinníkov tohto prepadu možno istotne označiť pohonnú jednotku, najmä na vysokorýchlostných tratiach bola výkonnosť Scuderie priam tragická. Cez rok na tom však v Maranelle mohli zapracovať a ako sa Helmut Marko dopočul, nový motor vraj bude omnoho lepší.

„Počul som, že po stránke motora dosiahli významný pokrok,“ povedal poradca Red Bullu. „Myslím, že už prekonali šok z minulej sezóny, kedy boli o 50 koní pozadu. Teraz majú novú motiváciu.“

„Takže určite majú šancu zabojovať o tretie miesto pohára konštruktérov.“

Ferrari v tomto roku opustil Sebastian Vettel a vydal sa do Aston Martinu. Práve tento tím mal v minulom roku po Mercedese a Red Bulle asi tretie najvýkonnejšie auto. Ambície stajne zo Silverstone sú veľké, Marko im však nedáva veľké šance na boj o čelo pretekov.

„Ich strata na nás bola príliš veľká. Nemyslím si, že niečo také sa dá vymazať za jednu sezónu,“ hovorí Marko. „Ďalšou vecou je infraštruktúra. V majstrovskom tíme musí byť všetko v najlepšom poriadku, aj pit stopy a ďalší vývoj. Nemyslím si, že Aston Martin je ešte tak ďaleko.“