Norris: Keď som viac vtipkoval, ľudia si mysleli, že sa flákam | Magazín F1 - F1online.sk

Norris: Keď som viac vtipkoval, ľudia si mysleli, že sa flákam

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/McLaren

Lando Norris sa pred sezónou 2020 rozhodol zmeniť prístup ku sociálnym sieťam, na ktorých kedysi pridával jeden vtipný príspevok za druhým. Tie ho síce v roku 2019 vykreslili ako vtipného a prístupného, ale na druhej strane málo pracovitého jazdca. Norris sa preto rozhodol žartíky obmedziť, čo mu napokon vylepšilo imidž.

Britský pretekár už počas svojho pôsobenia v juniorských šampionátoch obratne narábal so sociálnymi sieťami. I vďaka jeho zábavným príspevkom sa stal populárny a s rovnakým nastavením vstúpil do Formuly 1. Po prvom ročníku však túto stratégiu prehodnotil, a tak sme v sezóne 2020 mohli mať pocit, že sa Norris zmenil.

“Povedal by som, že z celkového pohľadu som prispieval na sociálnych sieťach oveľa menej často a menej vecí vtipného charakteru,” otvoril sa Lando Norris po otázke Autosportu. “Veľa z toho pramení z popretekových rozhodnutí, čo na ne pridám.”

Práve tu možno badať najväčšiu zmenu: “Keď som mal (v roku 2019) ťažký deň, vždy som to vzal s humorom alebo som to obrátil na žart niektorými mojimi komentármi na sociálnych sieťach. Minulý rok som však niekedy len zhodnotil: ‘Bol to ťažký deň, treba skloniť hlavu a pripraviť sa na ďalšie preteky.’ To bolo všetko.”

A hoci pri práci v továrni bol v roku 2020 rovnako usilovný ako v tom predchádzajúcom, zafungovali čaro a klam sociálnych sietí. Zrazu si ľudia začali myslieť, že Norris poriadne zabral.

“Presne to isté som robil aj v predchádzajúcom roku,” nadviazal Norris na svoj popretekový odkaz na sociálnych sieťach o tom, že treba skloniť hlavu. “Aj vtedy som prišiel do továrne a pripravoval sa na ďalšie preteky, snažil som sa zistiť, kde sme spravili chybu. Vtedy by som však na sociálnych sieťach zverejnil vtip.”

“Ľuďom sa to páčilo, ale zároveň si pomysleli — veď on vôbec nepracuje, preto sa mu nedarí, všetko berie na ľahkú váhu. Tak to asi v živote chodí a tak fungujú sociálne siete. Ľudia si o vás nakreslia svoj obraz,” zamyslel sa šampión F3 z roku 2017.

Norrisovi ani po tejto zmene neprestali celkom chodiť vyčítavé správy o tom, že nepracuje dostatočne tvrdo. Čo je však pre Norrisa dôležitejšie, jeho tím má na to iný pohľad.

“Ešte stále mi od veľkého množstva ľudí chodia správy o tom, že som samý žart, že nepracujem dostatočne usilovne a podobne,” prezrádza. “Ale v tíme ľudia vedia, čo robím. Podľa môjho názoru záleží len na nich a na tom, čo ja o sebe viem a ako tvrdo pracujem.”

“Pridával som viac príspevkov na štýl — skloňme hlavy a poďme ďalej. To je všetko. Neobrátil som to na žart a ľudia si z toho spravili iný obraz, hovoria, že pracujem lepšie a tento rok odvádzam lepšiu robotu.”

“Keď niečo prispejem, ľudia si nakreslia dva obrázky. Ja však robím veľmi podobné veci, vrátim sa do továrne, idem domov, premýšľam o nasledujúcich pretekoch a o tom, čo môžem zlepšiť.”

“Tak a to je všetko, čo som spravil. Avšak, v padoku som to stále ja, stále hovorím, čo hovorím, stále sa smejem, pretože mi vtipy prídu smiešne. Nesnažím sa byť niekým, kým nie som,” dodal Norris.