logo F1online.sk

Mazepin: Mojou úlohou je byť lepší ako Schumacher

Nikita Mazepin
© Twitter/Hitech GP
Jakub Vaverka
Jakub Vaverka18. 1. 2021

Nikita Mazepin si pred svojou prvou sezónou v F1 uvedomuje, že nik mu len tak nedá druhú šancu. Musí preto preraziť hneď na začiatku. Hovorí, že jeho primárnym cieľom je podávať lepšie výkony ako jeho tímový kolega Mick Schumacher.

Aj napriek veľkému tlaku verejnosti, aby Mazepin kvôli kontroverznému videu prišiel o svoje miesto, má tento mladý Rus dôveru Haasu a čaká ho prvý ročník v F1. Americký tím sa pred sezónou 2021 rozhodol, že staví na dvoch nováčikov. Okrem Mazepina bude v tejto stajni nastupovať aj Mick Schumacher.

„Viete, keď sa dostanete do F1, máte väčšinou jedinú šancu. Aspoň ja to tak vnímam. Dostal som príležitosť a chopil som sa jej. Nezáleží na tom, čo Günther povedal, mojou prácou bude predovšetkým byť lepší ako môj tímový kolega. A samozrejme, robiť veci najlepšie, ako budem vedieť,“ začal Mazepin pre GPFans.

„Tlak bude stále na mojich pleciach. Verím, že som na F1 pripravený. Chcem to najprv dokázať môjmu tímu,“ hovorí ruský pilot. V prvej sezóne v F2 sa Mazepinovi nedarilo, avšak v tej druhej bol výborný – dvakrát vyhral a štyrikrát sa objavil na pódiu. Rovnaký scenár malo aj jeho pôsobenie v F3.

Rus verí, že nechá zabudnúť na svoju reputáciu, že sa mu nedarí v nováčikovských sezónach. „Pre mňa ako pretekára, rovnako ako pre ostatných, je cieľom podávať čo najlepšie výkony. Niekedy to, nanešťastie, nejde podľa plánu. Myslím si, že dôvodom, prečo moje výsledky prišli neskôr, bolo to, že sa mi nepodarilo poskladať všetky kúsky skladačky — myslím tým mňa, môj tím a všetko okolo – aby sme mohli okamžite podávať dobré výkony. Potreboval som viac času.“

„Teraz prichádzam do F1 a verím, že sa to zmení,“ zakončil Nikita Mazepin. Jeho tímovým kolegom bude Mick Schumacher, syn legendárneho pilota Michaela. Na oboch bude vytváraný počas celej sezóny veľký tlak a často budú porovnávaní. Vie to aj samotný Haas, ktorý by bez ohľadu na výsledky, ktoré prídu, nemal mať núdzu o mediálnu pozornosť.

Súvisiace články