Motorsport.com: Albon a Red Bull budú v DTM jazdiť s Ferrari | Magazín F1 - F1online.sk

Motorsport.com: Albon a Red Bull budú v DTM jazdiť s Ferrari

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Začiatkom januára Red Bull oznámil, že sa vracia do šampionátu DTM, kde bude podporovať jeden zo súkromných tímov. Reprezentovať ho budú juniori z akadémie, Alex Albon a Liam Lawson. Ostatné detaily zostávali verejnosti skryté. Vo štvrtok však prišiel portál Motorsport.com so vskutku zaujímavou novinkou.

Albon s Lawsonom totiž vraj osedlajú špeciál Ferrari 488 GT3. Šampionát DTM, ktorý v súčasnosti prechádza pod vedením Gerharda Bergera obrodou, nemôže v roku 2021 počítať s účasťou továrenských tímov. Priestor tak dostanú súkromníci, ktorí na pretekárske okruhy privedú špeciály Audi R8 LMS Evo, McLaren 720S GT3, Lamborghini Huracán GT3 Evo, Mercedes-AMG GT3 Evo a zdá sa, že aj Ferrari 488 GT3, ktoré podľa menovaného zdroja nasadí zatiaľ bližšie nešpecifikovaný súkromný tím s podporou Red Bullu.

Bolo by logické, keby do DTM vyslala svoj špeciál NSX aj Honda, čo by bolo pre Red Bull ideálne. To sa však nestane. Japonská automobilka totiž nemá o stredoeurópsky trh záujem a aj súkromný tím bývalého pilota Jensona Buttona, ktorý bude v roku 2021 v DTM pretekať, nasadí do boja automobil McLarenu.

Hovorí sa o tom, že by do DTM mohol vstúpiť známy tím AF Corse, ktorý má silné väzby na automobilku Ferrari a práve pod ich vlajkou by Red Bull mohol do boja vyslať duo Albon – Lawson. Obaja pritom budú v roku 2021 veľmi zaneprázdnení. Alex by sa mal zúčastniť všetkých pretekov F1 v sezóne 2021 ako rezervný jazdec a Lawson by čoskoro mal potvrdiť prestup do Formuly 2 k tímu Hitech.

„Nikdy nehovor nikdy, no pre nás by niečo také bolo veľmi náročné, keďže sme veľmi zaneprázdnení s našimi ostatnými aktivitami,“ povedal pre Motorsport.com športový riaditeľ AF Corse Batti Pregliasco.

Tímy Motopark, Carlin a DAMS, ktoré majú s Red Bullom spoločnú históriu odmietli, že by mali o DTM záujem.