Binotto chce dať Schumacherovi čas, do Ferrari by mohol nastúpiť v roku 2023 | Magazín F1 - F1online.sk

Binotto chce dať Schumacherovi čas, do Ferrari by mohol nastúpiť v roku 2023

fotka k článku undefined
zdroj: Facebook/FIA Formula 2

Mick Schumacher sa po zisku titulu v sérii F2 zrejme usadí na úplnom chvoste štartového poľa. Okrem toho, že bude sedieť v nie zrovna ohurujúcom Haase, to bude len jeho prvá sezóna v efjednotke. Mattia Binotto si uvedomuje, že Schumacherovi trvá o niečo dlhšie, kým si zvykne na nový šampionát, preto od neho bude očakávať dobré výkony hlavne od roku 2022.

Schumacherov pomalší štart sme mohli sledovať v už troch šampionátoch. Vo Formule 4, európskej F3 a následne aj vo Formule 2 pretekal vždy dva roky, pričom v tom prvom sa so šampionátom len zoznamoval. Vždy však nasledovala oveľa úspešnejšia druhá sezóna; vo Formule 4 sa stal vicemajstrom, v F3 a F2 dokázal vyhrať.

“Myslím si, že vyštartovať bude preňho veľmi ťažké,” nechal sa počuť Mattia Binotto na tlačovej konferencii. “Vidíme, že vo Formule 2 a Formule 3 obyčajne predviedol to najlepšie až v jeho druhej sezóne.”

Preto naňho Ferrari nebude tak tlačiť. “Myslím si, že Mick sa toho veľa naučí v prvej sezóne, nuž a v druhej polovici nasledujúceho ročníka začne byť veľmi silný. Myslím si, že tieto dva ročníky budú preňho dôležité. Očakávame, že uňho uvidíme zlepšenie oproti prvej sezóne.”

Ferrari má na palube Charlesa Leclerca, ktorý sa v Maranelle zdrží ešte poriadne dlho, a vedľa neho Binotto posadil Carlosa Sainza. Španiel sa Ferrari upísal na dva roky. Pre Schumachera to znamená, že v sezónach 2021 a 2022 by sme ho v červenom nemali vidieť.

Maranello s ním ale má plány. “Jazdeckú akadémiu Ferrari sme nevytvorili na to, aby sme vychovávali nových jazdcov pre Formulu 1, ale aby sme vychovali pilotov pre Ferrari. Dnes je ešte skoro o tom rozhodovať, ale máme predpoklad, žeby sme Micka uvideli v červenom v roku 2023.”

Len meno ho tam v každom prípade nedostane. Syn sedemnásobného majstra sveta bude musieť najskôr ukázať, že má na to vlohy. Čo od neho v Haase očakáva Mattia Binotto?

“Očakávam, že potvrdí, aký je rýchly, aj v prostredí Formuly 1, a to v kvalifikácii i pretekoch. A tiež, že potvrdí, že má veľmi dobrú pretekovú rýchlosť a konzistentne dokáže doviezť auto domov na dobrých pozíciách,” vysvetlil Binotto.