Mick Schumacher: Moje meno volantom netočí | Magazín F1 - F1online.sk

Mick Schumacher: Moje meno volantom netočí

fotka k článku undefined
zdroj: Haas

Mick Schumacher sa v tomto roku stal šampiónom juniorskej Formuly 2 a urobil zatiaľ najdôležitejší krok vo svojej kariére – podpísal zmluvu s tímom Haas. Ziskom titulu v tak prestížnom šampionáte potvrdil, že to nie je len o tom dobre sa narodiť. Hoci sám Mick priznáva, že meno Schumacher so sebou prináša aj isté pozitíva.

Nosiť slávne meno so sebou prináša pekné i menej pekné skúsenosti. Okrem očakávaní a tlaku navyše vám aj nejaké dvere otvorí. Na konci dňa však rozhodujú stopky a výsledky na trati.

„Som to ja, kto točí volantom, moje meno to auto neriadi,“ povedal pre BBC Mick Schumacher. „Samozrejme, také meno vám otvorí mnoho dverí, prinesie vám konexie, no pretekám ja.“

„Robím to, pretože to chcem robiť, pretože milujem tento šport, ten adrenalín a pocit z rýchlosti. Nemám žiadny problém s tým, keď ma ľudia porovnávajú, lebo viem, prečo to robím. Chcem to v tomto športe ďaleko dotiahnuť, chcem zanechať vlastnú stopu tak, ako to urobil môj otec,“ vyhlásil Schumacher junior.

Začiatky však budú tak ako u väčšiny skromné. Mick začne svoju púť v najvyššej motoristickej triede s tímom Haas. Ten bude v roku 2021 bojovať hlavne o to, aby neskončil na poslednom mieste pohára konštruktérov. Nemecký mladík však má celú kariéru ešte len pred sebou.

„Do tohto športu nikto neprichádza s tým, že všetko vyhrá a stane sa sedemnásobným majstrom sveta. Niečo také nepoviete nahlas, ale samozrejme, že je to váš sen. Niečo také chcete dosiahnuť, ale nemôžete povedať, že sa to určite stane. V tomto športe sa toho môže stať naozaj veľa a musíte byť na mnohé veci pripravený,“ povedal Schumacher.

„Ak mám byť úprimný, som veľmi vďačný za to, že som tu a môžem urobiť svoje prvé kroky. Uvidím, kam moja cesta povedie. Ak náhodou raz príde úspech, budem nesmierne šťastný, ak nie, navždy budem jazdcom Formuly 1, ktorý robil to, čo mal najradšej,“ dodal Schumacher.