Čo Sebastian Vettel svojmu tímu zaspieval? | Magazín F1 - F1online.sk

Čo Sebastian Vettel svojmu tímu zaspieval?

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Sebastian Vettel sa po Veľkej cene Abú Zabí rozlúčil so svojim tímom naozaj originálnym spôsobom. Scuderii zložil pieseň, ktorú do vysielačky po pretekoch aj zaspieval. Jednalo sa o upravenú verziu (lepšie povedané, len jej melódiu) slávnej talianskej piesne Azzurro od Adriana Celentana.

Nebola to vôbec úspešná posledná veľká cena v sezóne a Ferrari skončilo ďaleko za bodmi. Rozlúčka však musí byť a musí byť pokiaľ možno veselá. Sebastian sa na ňu poctivo pripravil, do kokpitu prepašoval text piesne, ktorú v dojazdom kole aj zanôtil.

„Viete, že si niekedy rád spievam, tak som si povedal, že vám ešte raz a naposledy zaspievam,“ povedal Vettel do vysielačky a následne spustil slová, ktoré v slovenčine znamenajú približne toto:

Ste červený tím
Ste vášniví
Nikdy sa nevzdávate
Môj koniec sa blíži
Miloval som byť s vami
Cítil som vaše kúzlo, ten neuveriteľný pocit
Ďakujem vám chlapci, že som s vami bol
Budete mi všetci chýbať
Zdravím všetkých do Maranella
Ani vás nesmiem opomenúť
Teraz sa s vami rozlúčim, želám vám všetko dobré
Prajem vám, aby ste boli šťastní, ale hlavne zdraví

Po pretekárskej stránke to pre Sebastiana nebola vôbec ľahká sezóna. S tímom sa však rozlúčil ako sa patrí, nechýbalo vymieňanie darov a samozrejme nejaké tie drinky.

„S tímom som zažil mnoho vzostupov, zakaždým to bolo naozaj vzrušujúce. Z nejakého dôvodu som sa rozhodol im zaspievať. Podľa mňa to bol pekný spôsob, ešte raz a naposledy im zaspievať. Pesnička, ktorú som im venoval, je samozrejme veľmi populárna skladba Azzurro od Adriana Celentana,“ povedal Vettel po pretekoch.

„Zmenil som text, tak sa hádam nedostanem do problémov kvôli autorským právam. Myslím, že je to dobrý spôsob, ako sa tímu poďakovať,“ dodal.