Učitelia sa smiali jeho snu o efjednotke. Teraz sa s ňou Magnussen lúči | Magazín F1 - F1online.sk

Učitelia sa smiali jeho snu o efjednotke. Teraz sa s ňou Magnussen lúči

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Haas

Kevin Magnussen sa ocitol uprostred skupinky pilotov, ktorých púť vo Formule 1 sa končí. Ako aj v prípade iných jazdcov bola jeho rozlúčka smutná, no celkovo má Magnussen radosť. Teší sa z toho, že mal tú česť pretekať v kráľovnej motoršportu.

Magnussen sa z Formuly 1 poberie do USA, kde ho čaká sezóna v športových autách v tíme Chip Ganassi Racing. Odchádza ako majiteľ jedného pódia, ktoré získal počas svojho debutu, a 158 majstrovských bodov. Mohlo ich byť aj viac, ak by sa dostal do konkurencieschopnejších tímov.

“Práve sa zatvorila jedna kapitola, a to vám bola cesta!” napísal Kevin Magnussen na sociálnych sieťach. “Už od čias, keď som bol ešte malý chlapec, bola Formula 1 môj život. Keď som svojim učiteľom v škole povedal, že zo mňa bude pilot Formuly 1, smiali sa zo mňa. Vo svojom srdci som však bez akýchkoľvek pochybností vedel, že to dokážem.”

“Vtedy som bol len malý naivný chlapec, ktorý nemal ani poňatia o tom, aké skutočné prekážky bude musieť prekonať, aby to dokázal, ale ja som vedel, že to zvládnem,” ďalej píše rodák z Roskilde a veľký vyznávač pretekania zo starej školy.

“Bol by som však bez šance, keby som nemal podporu mojej rodiny a hlavne rodičov. Keď som im hovoril o tom, ako raz zo mňa bude pilot Formuly 1, cítil som, že oni mi naozaj veria, že to dokážem. A to aj napriek tomu, že ani zďaleka nemali dostatok peňazí, ktoré na to bolo treba.”

Magnussenov otec Jan sa krátko objavil aj vo Formule 1, odjazdil poldruha sezóny ešte v deväťdesiatych rokoch. Najväčšie úspechy však zažil až neskôr v športových autách, napríklad na 24-hodinovke Le Mans vyhral svoju kategóriu hneď štyrikrát.

A aj napriek tomu, že jeho otec bol pretekár, potreboval Magnussen veľkú pomoc zo strany sponzorov a partnerov. Pokúsiť sa preraziť po roku 2010 bolo totižto po finančnej stránke oveľa náročnejšie ako sa “povoziť” niekde na chvoste štartového poľa v deväťdesiatych rokoch.

“Mal som nesmierne šťastie, že som stretol ľudí, ktorí ma vedeli podporiť pri plnení si tohto sna. Navždy im za to budem vďačný,” poďakoval sa Magnussen. “Teraz sa teším na nasledujúcu kapitolu v mojom živote, ktorá bude neuveriteľne vzrušujúca.”

“Ďakujem vám všetkým za vašu úžasnú podporu, ktorej sa mi dostávalo celé tie roky. Dúfam, že vás stále budem zabávať tým, čo budem robiť ďalej. Teraz je ten správny čas vrátiť sa do Dánska, osláviť Vianoce s mojou najbližšou rodinou. Držte sa a ďakujem vám,” doplnil.